SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna ekstraklasa Dyskwalifikacja skrócona, były reprezentant Polski oskarżony o doping wraca do gry

Dyskwalifikacja skrócona, były reprezentant Polski oskarżony o doping wraca do gry

19.07.2016, godz. 16:05
Dawid Nowak
Dawid Nowak foto: CYFRASPORT

Wiele wskazuje na to, że Dawid Nowak wkrótce wróci do gry w LOTTO Ekstraklasie. Komisja Dyscyplinarna PZPN zadecydowała o skróceniu dyskwalifikacji zawodnika, który w 2014 roku został zawieszony za stosowanie substancji niedozwolonej - stanozololu.

Nowak został oficjalnie zdyskwalifikowany przez Komisję Dyscyplinarną 19 listopada 2015 roku na czas dwóch lat, ale kara faktycznie zaczęła obowiązywać już 30 października 2014 roku, kiedy to został zawieszony na czas postępowania. Powodem takiego stanu rzeczy było wykrycie w jego organizmie niedozwolonej substancji - stanozololu, najczęściej wykrywany przez komisje antydopingowe środek z gatunku sterydów anaboliczno-androgennych. Zgodnie z pierwotnymi zaleceniami piłkarz powinien więc pauzować do 30 października bieżącego roku, ale zadecydowano o skróceniu tej absencji.

Gdy Nowak został zawieszony, był piłkarzem Cracovii i niewykluczone, że teraz - gdy może już znów zawodowo grać w piłkę - wróci właśnie do zespołu z ul. Kałuży. Jeśli nie do Krakowa, to prawdopodobnie nie będzie narzekał na brak zainteresowania, bo chętne do sprowadzenia zawodnika są też inne kluby LOTTO Ekstraklasy. W przeszłości poza Cracovią reprezentował barwy m.in. GKS-u Bełchatów, ponadto osiem razy wystąpił też w reprezentacji Polski.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: