SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Działacz Jagiellonii Białystok walczy o życie! Brutalne pobicie w rodzinnej wsi

Działacz Jagiellonii Białystok walczy o życie! Brutalne pobicie w rodzinnej wsi

24.02.2017, godz. 10:20
Jagiellonia Białystok, stadion
foto: Wikipedia

Akcjonariusz i były wiceprezes Jagiellonii Białystok Jarosław Rudnicki walczy o życie! Działacz został brutalnie pobity w swojej rodzinnej wsi - Dobrzyniewie - i w stanie krytycznym trafił do szpitala. Jego rodzina prosi o modlitwę.

Jarosław Rudnicki to od wielu lat kibic i działacz grającej w LOTTO Ekstraklasie Jagiellonii Białystok. W 2013 roku pełnił nawet funkcję wiceprezesa klubu, a obecnie jest jednym z jego akcjonariuszy. Niestety jak donosi "Kurier Poranny" od kilku dni walczy o życie.

To efekt brutalnego pobicia, do jakiego doszło 19 lutego w jego rodzinnej wsi - Dobrzyniewie. Nieprzytomnego i zmasakrowanego 55-latka na przystanku autobusowym znalazł młody strażak, który natychmiast przeprowadził reanimację i zawiadomił pogotowie. Rudnicki w stanie krytycznym trafił do szpitala i znajduje się w śpiączce farmakologicznej.

"Fakt" z kolei donosi, że policja zatrzymała już podejrzanego w tej sprawie. Białostoczanin usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrażającego życiu. Za takie przestępstwo grozi mu do dziesięciu lat więzienia. - Podejrzany złożył wyjaśnienia, które w znacznej części są zbieżne z ustaleniami policji. Do sądu złożyliśmy wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy - powiedział Karol Radziwonowicz, szef Prokuratury Rejonowej w Białymstoku.

- Nadzieja umiera ostatnia. To ulubione zdanie mojego taty. Dlatego proszę, żeby każdy, kto go zna, pomodlił się za niego, bo jest w stanie krytycznym - powiedziała Sylwia Rudnicka, córka poszkodowanego działacza Jagiellonii. We wtorek i w czwartek odbyły się już msze w jego intencji.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: