Arka Gdynia

Ekstraklasa: Arka Gdynia rozbiła Koronę Kielce 4:1!

2017-02-24 20:58

Na otwarcie 23. kolejki Ekstraklasy Arka Gdynia pokonała u siebie Koronę Kielce aż 4:1. Gospodarze zainkasowali pierwsze punkty po przerwie zimowej. Słabych gości, którzy przed spotkaniem byli stawiani w roli faworytów, nie zdołał uratować bramkostrzelny Ilijan Micanski.

Piłkarze Arki koniecznie chcieli uniknąć trzeciej porażki z rzędu. W meczach z Legią u siebie i Zagłębiem na wyjeździe nie udało im się wywalczyć ani jednego punktu, więc nie mogli zawalić spotkania z Koroną przed własną publicznością.

Gospodarze dobrze o tym wiedzieli i właśnie dlatego od samego początku atakowali przyjezdnych i zostali wynagrodzeni w 36. minucie. Wtedy wynik spotkania otworzył Dariusz Formella. To mogło być trafienie na 2:0, jednak pięć minut wcześniej rzutu karnego nie wykorzystał Marcus da Silva.

Ta sytuacja nie miała jednak większego znaczenia. Arka dalej atakowała i strzeliła jeszcze trzy gole. Koronę było stać jedynie na skromną odpowiedź, w postaci gola Ilijana Micanskiego, który szybko przypomina Ekstraklasie o swojej skuteczności. Ma już dwa gole w trzech meczach.

Obie drużyny chwilowo sąsiadują ze sobą w tabeli. Mają po 29 punktów, ale wyżej, na 8. miejscu, jest Arka. Gdynianie mają lepszy bilans bramkowy.

Arka Gdynia - Korona Kielce 4:1 (1:1)
Bramki: Formella 36, Szwoch 60 (k), Siemaszko 79, Hofbauer 90 - Micanski 40

Arka: Jałocha – Socha, Stolc, Marcjanik, Marciniak – Kakoko (69. Łukasiewicz), Hofbauer – Marcus da Silva de Oliveira (C) (87. Bozok), Szwoch, Formella – Trytko (76. Siemaszko)

Korona: Borjan – Rymaniak, Dejmek (C), Kwiecień, Grzelak – Marković (69. Cebula), Możdżeń – Kiełb, Aankour (82. Górski), Palanca (83. Pyłypczuk) – Micansk

Żółte kartki: Socha - Borjan