SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Derby Trójmiasta dla Lechii Gdańsk!

Derby Trójmiasta dla Lechii Gdańsk!

17.04.2017, godz. 20:00
Marco Paixao
Marco Paixao cieszy się po zdobytej bramce w meczu Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 3-0 foto: Super Express

Lechia Gdańsk pokonała w derbach Trójmiasta Arkę Gdynia 2:0. Gospodarze byli lepsi od samego początku i zasłużenie zgarnęli komplet punktów w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej. Gościom nie pomógł efekt "nowej miotły". Trener Leszek Ojrzyński potrzebuje więcej czasu, aby odbudować Arkę.

Faworytem tego meczu była oczywiście Lechia, ale kibice Arki liczyli na element zaskoczenia, w postaci nowego trenera. Drużynę przejął Leszek Ojrzyński i choć zapowiadał, że postara się o sensację, to tej nie sprawił. Lechia była po prostu lepsza i pokazała, że nieprzypadkowo zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Trzy punkty pozwoliły gospodarzom zbliżyć się do Legii na odległość dwóch "oczek" i przeskoczyć Lecha Poznań, który spadł na czwarte miejsce. Z Arką zwycięstwo Lechii zapewnili Marco Paixao i Sławomir Peszko. Piękny strzał Dominika Hofbauera z rzutu wolnego to jedyny pozytywny akcent, na jaki było stać przyjezdnych w Derbach Trójmiasta.

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 2:1 (1:0) - oceny w skali 1-6
Bramki: Marco Paixao 27, Sławomir Peszko 62 - Dominik Hofbauer 70

Żółte kartki: Jakub Wawrzyniak, Sławomir Peszko - Miroslav Bozok, Antoni Łukasiewicz

Lechia: Kuciak 3 – Stolarski 3, Maloca 3, Janicki 3, Wawrzyniak 3 – Krasić 3, Borysiuk 3 – F. Paixao 3 (72. Haraslin), Wolski 4, Peszko 4(86. Sławczew) – M. Paixao 4 (77. Kuświk)

Arka: Jałocha 2 – Zbozień 2, Sobieraj 2, Marcjanik 2, Warcholak 2 – Łukasiewicz 3, Marciniak 3 – Formella 2 (66. Błąd 3), Hofbauer 4, Bozok 3 (81. Nalepa) – Siemaszko 2 (66. Barisić 3)

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: