SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Ekstraklasa: Dla kogo spadek - młody czy dziadek? Ojrzyński kontra Smuda

Ekstraklasa: Dla kogo spadek - młody czy dziadek? Ojrzyński kontra Smuda

02.06.2017, godz. 06:55
Franciszek Smuda
Franciszek Smuda foto: CYFRASPORT

Dziś poznamy drugiego spadkowicza z Ekstraklasy. Do Ruchu dołączy albo Arka, albo Łęczna. To korespondencyjny pojedynek trenerów, młodego Leszka Ojrzyńskiego (45 l.) z nestorem Franciszkiem Smudą (69 l.).

Arka gra na wyjeździe z Lubinem, który jest dziewiąty i na tej pozycji zakończy sezon. Ewentualne utrzymanie gdynian będzie pięknym prezentem dla Ojrzyńskiego, który 31 maja obchodził urodziny. Jeśli zdobywcy PP wygrają z Zagłębiem, to nie będą się oglądali na wynik meczu w Chorzowie. W przypadku remisu lub przegranej Arka będzie musiała liczyć na remis lub przegraną Ruchu.

Szansę częściowej rehabilitacji będzie miał Rafał Siemaszko, symbol sportowego oszustwa po tym, gdy w meczu z Ruchem strzelił bramkę ręką. Wcześniej zdobywca 10 goli dla Arki w tym sezonie był chwalony, został nawet nominowany do nagrody Odkrycia Ekstraklasy, jednak niesportowe zachowanie zmieniło jego postrzeganie o 180 stopni.

Nerwowo jest też w Łęcznej, gdzie brakuje i punktów, i pieniędzy. Działacze przyznali niedawno, że płacą piłkarzom z opóźnieniem, ale przed decydującym meczem sezonu miało to być uregulowane. Kilka dni temu Smuda, najstarszy trener w Ekstraklasie, przeszedł operację przepukliny, ale teraz w jego głowie jest już tylko "operacja utrzymanie". Ta szpitalna się udała, o tę piłkarską może być trudniej.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: