Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk, wynik 2:2. Wielka pogoń Górników, Nakoulma bohaterem

2012-03-10 16:44

Górnik Zabrze zremisował na własnym boisku z Lechią Gdańsk 2:2. Goście mogą mieć pretensję wyłącznie do siebie, bo z Zabrza mogli wywieźć komplet punktów. Zespół Pawła Janasa po pierwszej połowie prowadził już 2:0, jednak nie potrafił utrzymać przewagi i zdobył zaledwie punkt.

Remis teoretycznie nie zadowolił nikogo, ale to gospodarze powinni być z niego bardziej zadowoleni. W pierwszej połowie Górnik grał fatalnie i już w 8. minucie stracił bramkę. Autorem gola był Łukasz Surma. Tuż przed przerwą - w 44. minucie, prowadzie gości podwyższył Razack Traore.

Przeczytaj koniecznie: Włodzimierz Smolarek pochowany w Aleksandrowie Łódzkim

Tuż po rozpoczęciu gry w drugiej połowie, strzałem głową gola kontaktowego zdobył Ołeksander Szeweluchin. Górnik nie przestawał atakować i wola walki gospodarzy została nagrodzona w 77. minucie. Wówczas to strzałem szczupakiem popisał się Prejuce Nakoulma, który ustalił wyink meczu. - Nie jest to dla nas dobry wynik, bo chcieliśmy wygrać. Mieliśmy więcej okazji do strzelenia goli, ale niestety nie wyszło. Robiliśmy wszystko, żeby gonić wynik i dobrze, że chociaż to się udało. Trener miał do nas dużo pretensji w przerwie - podsumował spotkanie Nakoulma.