Ekstraklasa: Lech Poznań potknął się w Łęcznej. Znów nie został liderem

2015-04-19 20:08

Lech znów tylko na remis - po zeszłotygodniowym potknięciu u siebie, tym razem piłkarze Macieja Skorży podzielili się punktami na wyjeździe. Wynik 1:1 w Łęcznej na pewno ich nie satysfakcjonuje. Wieczorem odskoczyć od Kolejorza możelider i mistrz Polski z Warszawy, Legia.

Kolejorz już w poporzedniej kolejce mógł wskoczyć na fotel lidera, ale tylko zremisował u siebie z rewelacyjną na wiosnę kielecką Koroną.

Piłkarze Skorży rzucili się więc na rywala, ale wyraźnie brakowało im skuteczności. A w 22. minucie prowadzili juz gospodarze - po dośrodkowaniu Mraza lechici wybili piłkę, a efektownie z wolej przymierzył Filipp Rudik.

OSTATNIA KOLEJKA EKSTRAKLASY - PODSUMOWANIE

Kolejorz dopiął jednak swego - tuż przed przerwą swoją silę wykorzystał w polu karnym Czeczen Zaur Sadajew i z bliska trafił do siatki Górnika.

Druga połowa wyglądałą podobnie - przewaga Lecha, groźniejsze sytuacje gospodarzy. Ale wynik już się nie zmienił. Gónik ma jeszcze, ale już tylko iluzoryczne szanse na grupę mistrzowską. Lech zapewne straci do Legii, bo ta podejmuje ostatniego w tabeli Zawiszę.

Górnik Łęczna - Lech Poznań 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Filipp Rudik (22), 1:1 Zaur Sadajew (45+1)

Żółte kartki - Górnik Łęczna: Łukasz Mierzejewski, Maciej Szmatiuk, Tomasz Nowak, Fiodor Cernych. Lech Poznań: Zaur Sadajew

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 6 143

Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak - Łukasz Mierzejewski, Tomislav Bozic (46. Veljko Nikitovic), Lukas Bielak, Patrik Mraz - Grzegorz Bonin, Maciej Szmatiuk, Tomasz Nowak, Filipp Rudik (75. Filip Burkhardt), Fiodor Cernych - Evaldas Razulis (72. Shpetim Hasani).

Lech Poznań: Maciej Gostomski - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Gergo Lovrencsics (64. Dariusz Formella), Łukasz Trałka, Kasper Hamalainen, Darko Jevtic, Dawid Kownacki - Zaur Sadajew (78. Vojo Ubiparip)