Lech Poznań - Piast Gliwice

Autor: CYFRASPORT Lech Poznań - Piast Gliwice

Ekstraklasa: Lech zawalił sprawę z Piastem. Cracovia skromnie pokonała Zagłębie

2016-04-19 21:52

W 32. kolejce Ekstraklasy Lech Poznań zremisował u siebie z Piastem Gliwice 2:2, a Cracovia skromnie pokonała Zagłębie Lubin 1:0. Ustępujący mistrzowie kraju pokpili sprawę i łatwo dali sobie odebrać dwubramkowe prowadzenie. Ekipa z Krakowa również się nie popisała, ale przynajmniej zgarnęła trzy punkty. Zadecydował rzut karny.

Drużyna Jana Urbana prowadziła po pierwszej połowie 2:0 (gole Łukasza Linettego i Nicki Bille Nielsena), ale w drugiej zawaliła sprawę po całości. Piłkarze Lecha chyba myśleli, że wygraną mają już pewną, ale taką postawę szybko skarcili goście. W 51. minucie fantastycznie, delikatnie przelobował bramkarza "Kolejorza" Sasa Zivec, a dziesięć minut później wyrównał Patrik Mraz.

Zobacz: Ruch Chorzów - Legia Warszawa NA ŻYWO. Transmisja w TV i STREAM LIVE ONLINE

Końcówkę spotkania gliwiczanie kończyli w dziesiątkę, gdyż z boiska wyleciał z czerwoną kartką Kamil Vacek. Zdołali się jednak wybronić i wywieźć cenny punkt z Wielkopolski. Piast jest wciąż drugi, z 31 punktami na koncie, a Lech awansował i wskoczył przed Zagłębie Lubin na piątą lokatę (23 punkty).

Lech Poznań - Piast Gliwice 2:2 (2:0)
Bramki: Linetty 6, Nielsen 38 - Zivec 51, Mraz 61

Lech: Burić – Kędziora, Kamiński, Arajuuri, Kadar – Trałka (68. Kownacki), Tetteh – Jevtić (82. Gajos), Linetty, Pawłowski – Nielsen

Piast: Szmatuła – Mraz, Korun, Hebert, Mokwa – Zivec (82. Mateusz Mak), Radosław Murawski, Vacek - czerwona kartka, Bukata – Szeliga (46. Nespor), Barisić (74. Jankowski)

Cracovia - Zagłębie Lubin

W tym spotkaniu długo nic się nie działo, aż do 62. minuty. Wtedy rzut karny wykorzystał Mateusz Cetnarski i... to by było na tyle. Mecz w Krakowie było typowym spotkaniem do zapomnienia. Po nim będziemy pamiętać tylko dopisane punkty w tabeli.

Sprawdź: Ekstraklasa. Trzech piłkarzy Górnika Zabrze zesłano do rezerw. Za co?

Te oczywiście powędrowały na konto Cracovii, która wciąż jest trzecia, ale powoli odrabia straty do drugiego Piasta. Gliwiczanie mają cztery oczka przewagi. Zagłębie spadło na szóste miejsce kosztem Lecha. Obie ekipy mają po 23 punkty.

Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
Bramki: Cetnarski 62 (k)

Cracovia: Sandomierski – Wójcicki (58. Deleu), Bejan, Wołąkiewicz, Jaroszyński – Covilo, Kapustka – Cetnarski (87. Dialiba), Wdowiak (65. Zjawiński), Jendrisek – Vestenicky

Zagłębie: Polacek – Zbozień, Guldan, Cotra, Dąbrowski – Rakowski (80. Papadopulos), Kubicki, Janoszka (63. Luis Carlos), Krzysztof Piątek, Starzyński – Woźniak (86. Błąd)