Sport piłka nożna ekstraklasa Ekstraklasa: Lechia na dzień dobry zgarnęła trzy punkty w Płocku

Ekstraklasa: Lechia na dzień dobry zgarnęła trzy punkty w Płocku

14.07.2017, godz. 19:50
Lechia Gdańsk - Ekstraklasa 2017/2018
Lechia Gdańsk - Ekstraklasa 2017/2018 foto: CYFRA SPORT

Sezon Ekstraklasy 2017/2018 oficjalnie rozpoczęty! W pierwszym meczu nowych rozgrywek Lechia Gdańsk nie miała żadnych problemów z ograniem Wisły Płock na wyjeździe. Goście wygrali 2:0 po bramkach Marco Paixao i Mateusza Matrasa. Negatywnym bohaterem spotkania był Dominik Furman, o którym było głośno ze złych powodów przed sezonem. Z Lechią też się nie popisał - dostał czerwoną kartkę.

Mało kto wierzył w pozytywne otwarcie sezonu przez piłkarzy Wisły Płock. Wszystko przez złą sytuację wewnątrz klubu, która zaczęła się po nagłym zwolnieniu trenera. Winowajcą zamieszania miał być Dominik Furman, który chyba wciąż nie jest w stanie myśleć o tym, o czym powinien, czyli graniu w piłkę. Z Lechią był niewidoczny, a gdy pojawiał się w grze, to głównie przez faule i brzydkie zachowanie. W 56. minucie słusznie został wyrzucony z boiska za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Zobacz: Gorące lato w LOTTO Ekstraklasie. Najciekawsze transfery polskich klubów

Cała Wisła spisała się słabo w pierwszym meczu nowego sezonu, a Lechia po prostu zrobiła swoje. Trzy punkty załatwiła sobie jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw po strzale głową do siatki trafił Marco Paixao, który otwierał też strzelanie w Ekstraklasie w sezonie 2016/2017. W 37. minucie wynik poprawił Mateusz Matras. Wykorzystał gapiostwo bramkarza, wcześniej od niego zaatakował dośrodkowanie lecące na bliższy słupek i w sumie to nie strzelił, a piłka odbiła się od niego i wpadła do bramki.

Lechia oczywiście jest pierwszym liderem Ekstraklasy w nowym sezonie, bo był to pierwszy mecz rozgrywek 2017/2018. Piłkarzy z Gdańska mogą przeskoczyć zawodnicy Pogoni Szczecin lub Wisły Kraków, którzy także rozegrają swój mecz w piątek.

Wisła Płock - Lechia Gdańsk 0:2 (oceny w skali 1-6)
Bramki: Marco Paixao 24, Mateusz Matras 37

Żółte kartki: D. Furman x2 (czerwona) - D. Łukasik, M. Paixao

Wisła: Kiełpin 2 – Parvulescu 2, Byrtek 2, Szymiński 2, Stefańczyk 2 – Rasak 2, Furman 1 – Reca 2 (81. Łukowski), Wlazło 2 (71. Varela 2), Merebaszwili 2 – Piątkowski 2 (69. Biliński 2)

Lechia: Kuciak 3 – Stolarski 3, Maloca 3, Nalepa 3, Wawrzyniak 3 – Haraslin 4, Matras 4, Łukasik 3 (58. Kovacević 3), Krasić 3 (82. Kuświk), F. Paixao 3 (80. Lewandowski) – M. Paixao 4