SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Ekstraklasa: Legia Warszawa królową polowania zimą

Ekstraklasa: Legia Warszawa królową polowania zimą

07.02.2017, godz. 05:41
Legia królową polowania
foto: Super Express

Legia Warszawa nie przespała zimowego okienka. Mistrz Polski szybko uzupełnił braki w ofensywie po odejściu Nikolicia i Prijovicia, zadbał też o wzmocnienie defensywy. Zdaniem "SE" największy transfer tej zimy to powrót Artura Jędrzejczyka (30 l.), który został najlepiej opłacanym graczem w historii Ekstraklasy.

215 tys. zł netto - tyle ma być przelewane na konto Jędrzejczyka co miesiąc. Ale "Jędza" w zamian gwarantuje Legii to, że może występować na kilku pozycjach oraz zapewnia świetną atmosferę w szatni. Udowodnił to już wiele razy, a ostatnio choćby na hiszpańskim zgrupowaniu. strzelaniem rzutu karnego z zawiązanymi oczami. Rozbawił tym wszystkich do łez i o to też działaczom Legii chodzi - żeby w szatni było więcej śmiechu niż zgrzytów.

Drugim dużym transferem Legii jest sprowadzenie Tomasa Necida (28 l.), który ma być główną ofensywną bronią na Ajax. Czech liczy na to, że zostanie nowym idolem fanów z Łazienkowskiej. Jego najwierniejszym kibicem jest siostra, też piłkarka, Simona Necidova. Gra w Slavii Praga, poznała już smak gry w żeńskiej Lidze Mistrzów, a za piłkarski wzór uważa właśnie brata i Didiera Drogbę.

Jeśli chodzi o transfery, to z Legią próbuje rywalizować Lechia. Duszan Kuciak, właśnie sprowadzony do Gdańska, wygląda na bardzo solidne wzmocnienie i kto wie, czy były gracz Legii nie przyczyni się do jej detronizacji. Ciekawie wygląda też pomysł z wypożyczeniem Gina van Kessela. Holender był niedawno bohaterem najwyższego transferu w historii Slavii Praga (za 1,1 mln euro ze słowackiego Trenczina), ale w stolicy Czech rozczarował. Świetnie idzie mu za to w reprezentacji Curaçao (10 meczów - 7 goli), której działacze zaprosili go do gry w tym zespole za pośrednictwem. Facebooka. A odkryciem w Gdańsku, jeśli chodzi o trybuny, może być jego piękna dziewczyna Debi, pół Holenderka, pół Hinduska.

Kolejnym ciekawym transferem, i tu znów trzeba wrócić do Legii, jest Daniel Chima Chukwu (26 l.), który kilka lat temu dał się mocno we znaki mistrzowi Polski jako gracz norweskiego Molde. Wtedy błyszczał i działacze mistrzów Polski mają nadzieję, że odzyska formę z tamtego okresu. Choć przedsezonowe sparingi w jego wykonaniu były, delikatnie mówiąc, takie sobie.

Bardzo aktywna na rynku transferowym była też Wisła. I choć spoglądała głównie w kierunku Półwyspu Iberyjskiego, to niewykluczone, że jej największym hitem będzie sprowadzenie z powrotem Semira Stilicia (30 l.). Bośniak zna polską ligę jak własną kieszeń i nigdy tu nie zawodził. Teraz może być podobnie.

autor: Piotr Koźmiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: