Jakub Rzeźniczak: Mam z Kazachami rachunek do wyrównania

Autor: Tomasz Radzik Jakub Rzeźniczak: Mam z Kazachami rachunek do wyrównania

Ekstraklasa: Legia Warszawa LIDEREM po rundzie zasadniczej! Emocje w walce o UTRZYMANIE

2015-04-30 10:27

Ekstraklasa zakończyła fazę zasadniczą. Środowy wieczór przyniósł nam mnóstwo emocji i sporo bramek. Legia Warszawa utrzymała pozycję lidera, chociaż przez długi czas meczu z Pogonią Szczecin drżała o końcowy wynik. Ewentualne potknięcie mistrza Polski wykorzystałby Lech Poznań. "Kolejorz" pokonał na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała. Tym samym "Górale" znaleźli się w drugiej połowie tabeli i do końca będą bić się o utrzymanie.

Legia Warszawa straciła gola już w 3. minucie spotkania z Pogonią Szczecin. "Portowcy" byli dużo lepsi w pierwszej połowie i mistrzowie Polski mogli obawiać się tego, co spotka ich w drugiej części gry. Zespół Henninga Berga zdołał się jednak podnieść i dwa razy pokonał Radosława Janukiewicza, dzięki czemu utrzymał prowadzenie w tabeli Ekstraklasy.

Ekstraklasa: Kto zagra w grupie mistrzowskiej? Kto liderem? [ZAPOWIEDŹ]

Lech Poznań liczył na potknięcie Legii. Sam swoją część wykonał perfekcyjnie. Podopieczni Macieja Skorży wygrali na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:0, pokazując przy tym bardzo dobry futbol. "Kolejorz" udowodnił, że na finiszu sezonu może napsuć wiele krwi liderowi z Warszawy.

Nie tylko walka o mistrzostwo Polski zapowiada się pasjonująco. Również na dnie tabeli Ekstraklasy panuje niezwykły ścisk. Dziewiątą drużynę w tabeli, czyli Koronę Kielce, dzieli od ostatniego Zawiszy Bydgoszcz dzieli zaledwie 5 punktów. Ekstraklasa może jeszcze zaskoczyć w tych siedmiu pozostałych kolejkach!