SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Ekstraklasa: Łukasz Załuska nowym bramkarzem Pogoni Szczecin

Ekstraklasa: Łukasz Załuska nowym bramkarzem Pogoni Szczecin

08.06.2017, godz. 14:33
Łukasz Załuska
Łukasz Załuska foto: CYFRA SPORT

Bramkarz Łukasz Załuska po rocznym pobycie w Wiśle Kraków zmienił klub. W nowym sezonie będzie zawodnikiem Pogoni Szczecin. Załuska podpisał z "Portowcami" dwuletnią umowę. Jest w niej opcja przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. To kolejny transfer szczecińskiego zespołu w letnim oknie, który zbroi się pod wodzą nowego trenera Macieja Skorży.

W poprzednim sezonie Załuska był pierwszym bramkarzem Wisły Kraków, w której rozegrał w Ekstraklasie 28 meczów i zajął z nią w lidze szóste miejsce. Teraz związał się z Pogonią, która pilnie poszukiwała nowego bramkarza. W poprzedniej edycji o bluzę z numerem 1 w bramce "Portowców" rywalizowali Jakub Słowik i Dawid Kudła. Szansę dostał także młody Adrian Henger.

Jednak nowy trener Pogoni Maciej Skorża potrzebował doświadczonego bramkarza i stąd decyzja o zatrudnieniu Załuski, któremu zaproponowano dwuletnią umowę. W jego kontrakcie jest zapis o możliwości prolongaty o kolejne dwanaście miesięcy. – To doświadczony zawodnik, który poznał smak gry w Szkocji, był także w Bundeslidze, ocierał się o reprezentację Polski. W ostatnim sezonie pokazał się z dobrej strony grając w Wiśle – mówi dyrektor sportowy Maciej Stolarczyk cytowany przez oficjalną stronę szczecińskiego klubu.

Pogoń wznawia treningi 19 czerwca, ale nie wiadomo, czy już na pierwszych zajęciach pojawi się Załuska. Wszystko zależy od ustaleń z Wisłą Kraków, z którą do 30 czerwca ma ważny kontrakt. W tej sytuacji bramkarz do Szczecina przyjdzie zapewne 1 lipca. Z Pogonią rozstał się za to inny golkiper Dawid Kudła, który rozwiązał umowę.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: