SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Ekstraklasa pełna wiary. Dla tych piłkarzy Bóg jest na pierwszym miejscu [ZDJĘCIA]

Ekstraklasa pełna wiary. Dla tych piłkarzy Bóg jest na pierwszym miejscu [ZDJĘCIA]

18.01.2017, godz. 07:10
Martin Polacek_1pub
Martin Polacek foto:

Choć piłkarze Ekstraklasy niejednemu mogą się kojarzyć głównie z drogimi samochodami i modelkami u boku, to są zawodnicy, którzy zadają kłam takiemu postrzeganiu. Na pierwszym miejscu stawiają oni Boga i wierzą, że ma On wpływ na ich boiskowe i pozaboiskowe życie.

Zdecydowanie najbardziej uduchowioną grupą w Ekstraklasie są piłkarze z Ameryki Południowej. Mają przy sobie zawsze amulety, różańce, tatuują sobie boskie wizerunki. Bez skrępowania mówią też o głębokiej wierze.

- Mocno wierzę w Boga i nie wstydzę się tego. Często chodzę do kościoła sam, by w spokoju się pomodlić. Takie wzorce mam z domu, bo cała rodzina jest mocno religijna. Wierzę, że wszystko, co się dzieje w naszym życiu, to dzieło Pana Boga - mówi Brazylijczyk Deleu (33 l.) z Cracovii, który na lewej ręce wytatuował sobie... Ostatnią Wieczerzę.

Z kolei jego rodak Gerson (25 l.) z Górnika Łęczna tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego pada na kolana i na środku boiska, z zamkniętymi oczami, modli się o sukces drużyny oraz zdrowie swoje i kolegów. Gorliwym katolikiem jest też Słowak Martin Polacek (27 l.), bramkarz Zagłębia Lubin. Na plecach wytatuował sobie wielki wizerunek Jezusa Odkupiciela, a w szatni ma różaniec, który całuje przed każdym meczem. Wybrał się też do Świebodzina (woj. lubuskie), gdzie modlił się do wysokiej na 33 metry figury Jezusa Chrystusa.

- Oprócz tatuażu na plecach mam jeszcze na ręku pięć aniołów. Podobnie jak Pan Jezus mają mnie strzec, dodawać wiary i otuchy. Wszystko, co osiągnąłem, to zasługa Jezusa - podkreśla Polacek.

Głęboko wierzący są również Polacy. Pozostający chwilowo bez pracy trener Leszek Ojrzyński (45 l.) nie wstydzi się tego, że jest oddany Bogu.

- Zawsze na meczach mam przy sobie różaniec. Od naszego papieża. Kiedy go dotykam, to nawet porażka mniej boli. Nie wyobrażam sobie życia w oderwaniu od Kościoła. Nieraz Pan Bóg mi pomógł i nigdy się od wiary nie odwrócę - zarzeka się Ojrzyński.

Wierzący jest również znany z wybuchowego i trudnego charakteru Patryk Małecki (29 l.) z Wisły Kraków, który kilka lat temu wytatuował sobie na ręce wizerunek papieża Jana Pawła II.

autor: Przemysław Ofiara zobacz inne artykuły tego autora
Marcin Szczepański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: