Ekstraklasa: Piast - Legia 2:1! Gliwice liderem ligi

2015-08-16 15:48

Piast Gliwice - Legia Warszawa to był mecz na szczycie Ekstraklasy! Jaki był wynik tego spotkania? Piast pokonał Legię 2:1! Rozpoczęło się po myśli podopiecznych Henninga Berga, ale skończyło się na zamianie miejsc w tabeli. Gospodarze zgarnęli trzy punkty, a łącznie mają ich już 12 i są na tronie Ekstraklasy!

W meczu Piast Gliwice - Legia Warszawa rozpoczęło się od trzęsienia ziemi. Goście ze stolicy potrzebowali tylko siedmiu minut na zaskoczenie równo grającej w tym sezonie obrony Piasta. Guilherme podtrzymuje świetną formę i dorzucił do swoich statystyk kolejną asystę. Wyprowadził Nemanję Nikolicia sam na sam z bramkarzem, a ten z ogromnym spokojem strzelił pierwszego gola w tym meczu. Po takim początku wydawało się, że podopieczni Henninga Berga pójdą za ciosem i odniosą wyraźne zwycięstwo.

Piast Gliwice wygrał z Legią Warszawa 2:1

Nic bardziej mylnego! Po objęciu prowadzenia Legia cofnęła się, pozwoliła grać gospodarzom, a ci skrzętnie z tego skorzystali i wyrwali trzy punkty! Najpierw do remisu doprowadził Martin Nespor, a na pięć minut przed końcem spotkania bramkę zdobył Sasa Zivec. Warto zaznaczyć, że w drugiej połowie to Legia miała więcej szans i musiała choć jedną z nich wykorzystać! Zawodziła jednak skuteczność gości i w efekcie to Piast zgarnął pełną pulę i wskoczył na tron Ekstraklasy

Piast Gliwice - Legia Warszawa 2:1 (1:1)
Bramki: Nespor 27, Zivec 85 - Nikolić 7

Piast: Szmatuła – Pietrowski, Osyra, Hebert, Mraz – Szeliga, Radosław Murawski, Vacek (71. Badia), Zivec – Barisić (80. Korun), Nespor (84. Moskwik)

Legia: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski – Furman, Jodłowiec (70. Makowski) – Guilherme, Duda (32. Prijović), Kucharczyk – Nikolić

Żółte kartki: Murawski, Barisić - Nikolić