Sport piłka nożna ekstraklasa Ekstraklasa: Ruch wciąż na fali. Pokonał Śląsk 2:0

Ekstraklasa: Ruch wciąż na fali. Pokonał Śląsk 2:0

27.02.2017, godz. 19:56
Ruch Chorzów, Ekstraklasa

Na zakończenie 23. kolejki Ekstraklasy Ruch Chorzów pokonał u siebie Śląsk Wrocław 2:0. Podopieczni Waldemara Fornalika wyraźnie uwierzyli w swoje umiejętności po pokonaniu Legii Warszawa w poprzedniej serii gier. Grają ofensywnie i skutecznie. Warto jednak wspomnieć, że sędziowie nie uznali gościom prawidłowego gola.

Pierwszy mecz po przerwie zimowej Ruch przegrał z Cracovią 0:1, ale wygląda na to, że to był tylko wypadek przy pracy i "Niebiescy" na poważnie zabrali się za wygrzebywanie z ligowego dołka. Najpierw sensacyjnie pokonali na Łazienkowskiej Legię Warszawa 3:1, a teraz Śląsk Wrocław 2:0, tyle że na swoim boisku. Wynik meczu już 8. minucie otworzył Miłosz Przybecki. Wreszcie wykorzystał swój potencjał sprinterski przy akcji bramkowej. Było to dla niego pierwsze trafienie w barwach Ruchu.

Śląsk potrafił odpowiedzieć na gola Przybeckiego. W 39. minucie Kamil Biliński urwał się obrońcom Ruchu i umieścił piłkę w siatce, ale... bramki nie uznał arbiter. Jego zdaniem napastnik Śląska był na spalonym, ale powtórka rozwiała wszelkie wątpliwości. Biliński zdążył schować się za obrońcą. Sędzia popełni wielki błąd! Ta sytuacja miała duży wpływ na postawę gości.

W drugiej połowie piłkarze Śląska grali dużo słabiej. Oddali inicjatywę gospodarzom, a ci to wykorzystali. W 71. minucie wynik spotkania ustalił Rafał Grodzicki strzałem z rzutu karnego. Trzy punkty pozwoliły Ruchowi awansować z dna tabeli na 14. miejsce. Śląsk pozostał na 12. lokacie.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
Bramki: Przybecki 8, Grodzicki 71 (k)

Ruch: Hrdlicka – Kowalczyk, Grodzicki (C), Helik, Koj (87. Oleksy) – Surma – Przybecki, Urbańczyk, Lipski, Moneta (90+1. E. Visņakovs) – Niezgoda (81. Arak)

Śląsk: Pawełek – Dankowski, Celeban (C), Kokoszka, Pawelec – Roman, Madej, Kovacević, Pich (73. Engels) – Morioka (83. Alvarinho) – Biliński (69. Zwoliński)

Żółte kartki: Grodzicki - Engels

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora