Ekstraklasa: Pogoń Szczecin - Wisła Kraków

Autor: CYFRA SPORT Ekstraklasa: Pogoń Szczecin - Wisła Kraków

Ekstraklasa: Wisła Kraków ma nową gwiazdę! Carlitos zrobił show w Szczecinie

2017-07-15 0:28

W drugim meczu nowego sezonu 2017/2018 Ekstraklasy, podobnie jak w pierwszym, triumfowali goście. Piłkarze Wisły Kraków wygrali z Pogonią w Szczecinie 2:1. Gwiazdą tego spotkania był nowy nabytek "Białej Gwiazdy" - Carlitos Lopez, który miał udział przy obu bramkach drużyny Kiko Ramieza. Maciejowi Skorży nie udało się rozpocząć przygody z Pogonią od ligowego zwycięstwa.

W poprzednim sezonie Wisła Kraków nie słynęła z gry ofensywnej, ale nowe rozgrywki to nowe oblicze "Białej Gwiazdy". Trener Kiko Ramirez wyraźnie nakazał swoim piłkarzom, aby ci od pierwszego gwizdka meczu z Pogonią Szczecin zaczęli szturmować bramkę gospodarzy. Taka taktyka od razy przyniosła efekt. Już w 20. minucie goście z Krakowa prowadzili 2:0! A to wszystko za sprawą nowego gwiazdora drużyny - Carlitosa Lopeza.

Zobacz: Ekstraklasa: Lechia na dzień dobry zgarnęła trzy punkty w Płocku

27-letni Hiszpan sprowadzony w letnim okienku transferowym najpierw pięknie strzelił gola z rzutu wolnego. Łukasz Załuska nawet nie zdążył się rzucić do tego strzału. Trzy minuty później Carlitos zaliczył asystę przy trafieniu Petara Brleka. Gospodarze jeszcze w pierwszej połowie złapali kontakt, po tym jak skutecznie rzut karny wykorzystał Adam Gyurcso.

Przez całą drugą połowę podopieczni Macieja Skorży walczyli o remis, ale Wisła dzielnie utrzymała prowadzenie i wraca do domu z kompletem punktów. W pierwszym piątkowym meczu Lechia pokonała Wisłę Płock 2:0.

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 1:2 (oceny w skali 1-6)
Bramki: Adam Gyurcso 33 (k) - Carlitos Lopez 17, Petar Brlek 20

Żółte kartki: M. Listkowski - I. Gonzalez, F. Velez

Pogoń: Załuska 3 – Rudol 2, Rapa 3, Fojut 3, Nunes 3 – Hołota 2, Rafał Murawski 3 – Listkowski 3 (44. Kort), Drygas 3 (75. Kowalczyk 2), Gyurcso 4 – Zwoliński 3

Wisła: Cuesta 3 – Sadlok 3, Głowacki 4, Gonzalez 3, Cywka 2 – Małecki 3, Brlek 3, Velez 2 (85. Arsenić), Boguski 3 (79. Bartosz) – Ondrasek 3, Lopez 5 (73. Wojtkowski 2).