Zagłębie Lubin - Wisła Płock

Autor: CYFRA SPORT Zagłębie Lubin - Wisła Płock

Ekstraklasa. Zagłębie Lubin zmarnowało szansę na bycie liderem Ekstraklasy

2016-09-10 0:30

Zagłębie Lubin nie przeskoczy Lechii Gdańsk na pozycji lidera Ekstraklasy. "Miedziowi" zmarnowali na to szansę, przegrywając u siebie z Wisłą Płock 1:2. Goście mogli być pewni trzech punktów już po pierwszej połowie spotkania.

Wisła Płock miała prosty plan na mecz z Zagłębiem Lubin - zagrać swoje od pierwszego gwizdka. I tak też było. Goście dość szczęśliwie objęli prowadzenie w 26. minucie. Najpierw rzut karny zmarnował Dominik Furman, obijając oba słupki, ale szybko piłkę do bramki dobił Merebaszwili. Chwilę później, dokładnie 180 sekund później, prowadzenie Wisły podwyższył Dominik Kun. Ładnie i precyzyjnie uderzył z woleja w dłuższy róg bramki.

W drugiej połowie Zagłębie odpowiedziało dopiero w 71. minucie po bramce Guldana, ale to było wszystko, na co tego dnia było stać gospodarzy. Nie zgarnęli kompletu punktów i nie przeskoczą Lechii Gdańsk na pozycji lidera.

Zagłębie Lubin - Wisła Płock 1:2 (0:2)
Bramki: Guldan 71 - Merebaszwili 26, Kun 29

Zagłębie: Polacek – Tosik, Guldan, Jach, Cotra (C) – Łukasz Piątek, Kubicki – Janus, Vlasko (46. Nešpor), Janoszka (66. Petravicius) – Papadopulos (81. Woźniak)

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk (77. Sylwestrzak), Szymiński, Bozic, Stępiński – Furman, Rogalski (C) – Kun, Kriwiec (78. Wlazło), Merebaszwili (65. Reca) – Iliew