Andre Pereira, Miroslav Bozok, Zawisza - Górnik Łęczna

Autor: CYFRASPORT Andre Pereira, Miroslav Bozok, Zawisza - Górnik Łęczna

Ekstraklasa: Zawisza Bydgoszcz zmarnował szansę, Nikitović uratował Górnika Łęczna

2015-05-23 11:40

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz już byli w ogródku, już witali się z gąską, ale doświadczony Veljko Nikitović pozbawił ich trzech punktów. Podopieczni Mariusza Rumaka musieli zadowolić się więc remisem i pozostali w strefie spadkowej. Górnicy odetchnęli z ulgą, bo już widzą utrzymanie.

Zawisza, któremu zwycięstwo pozwoliłoby opuścić strefę spadkową, odważnie ruszył do ataku od pierwszych minut i już po kwadransie prowadził 1:0. Z podania Kamila Drygasa skorzystał Alvarinho i strzałem w długi róg pokonał Sergiusza Prusaka. Później działo się niewiele. Mecz był wyrównany, a każda z drużyn miała swoje małe okazje. W końcówce Zawisza próbował już dowieźć korzystny wynik, ale pięć minut przed końcem Nikitović doprowadził do remisu.

Grzegorz Krychowiak wybrany do najlepszej jedenastki sezonu! Polak w otoczeniu wielkich gwiazd

Zawisza Bydgoszcz - Górnik Łęczna 1:1 (1:0)
Bramki: Alvarinho 14 - Nikitović 85

Zawisza Bydgoszcz: Grzegorz Sandomierski - Sebastian Ziajka, Andre Micael, Luka Marić, Jakub Smektała (68' Sebastian Kamiński), Iwan Majewskij, Kamil Drygas, Mica, Jakub Wójcicki, Alvarinho (88' Stefan Denković), Josip Barisić (87' Jakub Świerczok)

Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak - Lukas Bielak, Tomislav Bozić, Maciej Szmatiuk, Paweł Sasin, Veljko Nikitović, Radosław Pruchnik (82' Filipp Rudik), Grzegorz Bonin (46' Sebastian Szałachowski), Tomasz Nowak, Miroslav Bożok (64' Josu), Shpetim Hasani

Żółte kartki: Ziajka, Barisić, Kamiński - Josu