ZAWISZA NIEPOKONANY

Autor: Jacek Koziol ZAWISZA NIEPOKONANY

Ekstraklasa: Zawisza pokonał Ruch w meczu o życie! Sandomierski pokonany po 506 minutach

2015-03-21 20:36

Zawisza dalej niepokonany! W sobotę podopieczni Mariusza Rumaka pokonali 2:1 Ruch Chorzów! Po sześciu wiosennych meczach bydgoszczanie mają na swoim koncie czternaście "oczek" i do przedostatnich w tabeli "Niebieskich" tracą już tylko cztery punkty. Wydarzeniem meczu okazał się jednak gol Martina Konczkowskiego, który po 506 minutach pokonał Grzegorza Sandomierskiego.

W Chorzowie zobaczyć mieliśmy hit nietypowy. Na murawę wyszły bowiem dwie najgorsze - patrząc na tabelę Ekstraklasy - ekipy ligi, które jednak w tabeli uwzględniającej tylko mecze rozegrane wiosną - biły się o czołówkę.

Bogusław Biszof nie dostanie 2,7 miliona złotych premii [WYWIAD]

Piłkarze Zawiszy w 2015 roku nie stracili nawet gola. Zmieniło się to dopiero w 37. minucie starcia z Ruchem. Grzegorz Kuświk podał do Martina Konczkowskiego, a ten - w idealny dla siebie sposób, strzałem czubkiem buta - pokonał Grzegorza Sandomierskiego. Chwilę później prawy defensor "Niebieskich" mógł nawet wpisać się na listę strzelców jeszcze raz, ale... nie wymagajmy za dużo. Tym razem okoliczności sprawiły, że zmuszony był uderzać z woleja, więc zamiast do siatki, ustrzelił architekturę chorzowskiego obiektu.

Końcówka pierwszej odsłony była najlepszym fragmentem gry w wykonaniu zespołu Ruchu. Wcześniej bowiem dominował Zawisza, który szybko dwa razy trafił do siatki, a później - już w drugiej połowie - podopieczni Waldemara Fornalika absolutnie nie potrafili sobie poradzić ze skomasowaną defensywą gości. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Paweł Oleksy. W doliczonym czasie gry trafił w bramkę, ale Grzegorz Sandomierski - jak przystało na najlepszego bramkarza wiosny - zatrzymał futbolówkę na linii bramkowej.

Nic dziwnego, że już po spotkaniu były selekcjoner reprezentacji Polski nie ukrywał żalu: - Zaprezentowaliśmy zdecydowanie za mało.

Ruch Chorzów - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (1:2)
Konczkowski 37 - Micael 24, Barišić 31

Ruch: Matúš Putnocký - Martin Konczkowski, Michał Helik, Marcin Malinowski, Paweł Oleksy - Jakub Kowalski (65. Marek Zieńczuk), Łukasz Surma, Bartłomiej Babiarz (46. Eduards Višņakovs), Filip Starzyński, Rołand Gigołajew - Grzegorz Kuświk (57. Michał Efir)

Zawisza: Grzegorz Sandomierski - Jakub Wójcicki, André Micael, Luka Marić, Sebastian Ziajka - Bartłomiej Pawłowski (78. Sebastian Kamiński), Iwan Majewskij, Kamil Drygas, Mica (74. Giorgi Alawerdaszwili), Alvarinho - Josip Barišić (63. Jakub Świerczok)

Żółte kartki: Malinowski - Drygas, Majewskij

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail