SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Ekstraklasa przejdzie zmiany. Przyszły sezon bez podziału punktów!

Ekstraklasa przejdzie zmiany. Przyszły sezon bez podziału punktów!

22.05.2017, godz. 15:24
Piłka Ekstraklasa
Piłka Ekstraklasa foto: EAST NEWS

Ekstraklasa w sezonie 2017/2018 przejdzie spore zmiany. Władze ligi uznały, że czas znieść podział punktów po sezonie zasadniczym. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej projekt kolejnej reformy przedstawił prezes spółki Ekstraklasa S.A. Dariusz Marzec. Utrzymany zostanie podział na grupę mistrzowską i spadkową.

O zmianach, dotyczących rozgrywek Ekstraklasy w sezonie 2017/18, mówiło się już od jakiegoś czasu. W poniedziałek potwierdziły się wcześniejsze informacje, przekazywane przez media. - Rada Nadzorcza Ekstraklasy S.A. podjęła decyzję, a zarząd przekazał do PZPN-u rekomendację modyfikacji systemu rozgrywek polegającą na odejściu od podziału punktów po rundzie zasadniczej - powiedział na konferencji prasowej prezes spółki Ekstraklasa S.A. Dariusz Marzec.

Jednocześnie utrzymane zostanie trzydzieści siedem kolejek i podział na grupę mistrzowską oraz spadkową po trzydziestej serii gier. Ekstraklasa S.A. przedstawiła także inne rekomendowane zmiany. Władze spółki chcą zwiększenia limitu liczby piłkarzy spoza Unii Europejskiej do trzech. Oprócz tego Ekstraklasa S.A. chciałaby także... dodatkowego miejsca na ławce rezerwowych dla osoby odpowiedzialnej za sprzęt.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: