SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Franciszek Smuda wraca do Ekstraklasy?! Górnik Łęczna chce byłego selekcjonera

Franciszek Smuda wraca do Ekstraklasy?! Górnik Łęczna chce byłego selekcjonera

03.12.2016, godz. 15:13
Franciszek Smuda
Franciszek Smuda foto: CYFRASPORT

Długo czekał, ale może wreszcie doczeka się ponownego zatrudnienia! Franciszek Smuda ma szansę wrócić do Ekstraklasy! Były selekcjoner reprezentacji Polski znajduje się w orbicie zainteresowań Górnika Łęczna! Byłby to wielki powrót szkoleniowca, który od marca 2015 pozostaje bez pracy.

- Musimy uczciwie powiedzieć. Kandydatów jest kilku. Dajemy sobie jeszcze kilka dni na wybór następcy Andrzeja Rybarskiego. Chcemy, żeby była to decyzja przemyślana - powiedział prezes Górnika Łęczna Artur Kapelko. O zainteresowaniu łęcznian byłym selekcjonerem kadry narodowej - prowadził ją podczas Euro 2012 - poinformował jako pierwszy "Przegląd Sportowy". Na razie nie jest jasne, czy sam trener zjawi się w ogóle na Lubelszczyźnie. Jeden z najbardziej doświadczonych trenerów działających w naszej lidze, blisko 70-letni Smuda wciąż bowiem podróżuje. Był już w Kolumbii, teraz poleciał ponoć do Meksyku. Patrząc na to, jak spędza czas, postanowił chyba na własną rękę poszukać talentów do swojej nowej drużyny.

Smuda, Górnik Łęczna, Ekstraklasa. To może być prawdziwy hit. Tyle że na pierwsze efekty pracy "Franza" poczekamy prawdopodobnie do wiosny. W trzech ostatnich spotkaniach rundy jesiennej zespół ma poprowadzić jeszcze poprzedni sztab trenerski.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: