LECHIA POBIŁA LEGIĘ I REKOR FREKWENCJI

Autor: Marcin Gadomski LECHIA WYGRAŁA Z LEGIĄ 1:0

Lechia zamknęła Gónikowi drzwi, Piast rozniósł Podbeskidzie [EKSTRAKLASA]

2015-04-26 21:07

Górnik Zabrze stracił szansę na grę w o mistrzostwo Polski - po porażce w Gdańsku z Lechią 0:2 na pewno zagra o utrzymanie. Niesamowitą skutecznością popisali się piłkarze Piasta. Jeżeli piłkarze z Gliwic marzą o grze o tytuł, muszą w środę pokonać wicelidera ekstraklasy z Poznania, Lecha.

Lechia Gdańsk pewnie pokonała 2:0 Górnika Łęczna.

Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził bardzo aktywny od samego początku spotkania Stojan Vranjes (28 l.). To po strzale Bośniaka w 39. minucie gry piłka odbiła się od obrońcy łęcznian Macieja Szmatiuka, po czym wpadła do bramki gości. Decydujący cios zadał po przerwie Bruno Nazario (20 l.).

CZYTAJ O ODEJŚCIU DAWIDA JANCZYKA Z PIASTA

Do 81. minuty spotkania w Gliwicach wydawało się, że Piast i Podbeskidzie podzielą się punktami po bezbramkowym remisie. Wtedy jednak Adam Deja (22 l.) dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Osłabieni "Górale" zupełnie się pogubili. W szalonej końcówce stracili trzy gole w pięć minut.

- Dwie bramki padły z ewidentnego spalonego. Skomplikowaliśmy sobie sytuację w tabeli i jeśli chcemy załapać się do pierwszej ósemki, musimy wygrać w środę z Lechem - podsumował mecz Tomasz Górkiewicz (30 l.).

Piast cieszy się z kompletu punktów, a strzelona bramka najbardziej uradowała Kornela Osyrę (22 l.). - To był mój 48. mecz w Ekstraklasie i pierwszy gol. Teraz wreszcie dziewczyna może odetchnąć z ulgą, długo czekała, aż trafię do siatki - powiedział młody obrońca.