SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Gino Lettieri nowym trenerem Korony. Anonimowy szkoleniowiec zastąpi Bartoszka

Gino Lettieri nowym trenerem Korony. Anonimowy szkoleniowiec zastąpi Bartoszka

29.05.2017, godz. 10:19
Kolporter Arena, stadion Kielce
foto: CYFRA SPORT

Dzień po meczu Korona Kielce - Legia Warszawa została zwołana specjalna konferencja prasowa. Władze klubu ze stolicy województwa świętokrzyskiego przedstawiły na niej szkoleniowca, który poprowadzi zespół w przyszłym sezonie. Będzie to Gino Lettieri - Włoch urodzony w Szwajcarii. Ostatnio prowadził FSV Frankfurt, które pod jego wodzą spadło z trzeciej Bundesligi.

Gino Lettieri ma pięćdziesiąt lat. Dla zwykłego kibica jest postacią anonimową. Urodził się w Zurychu, ma obywatelstwo włoskie. Całą swoją karierę piłkarską i trenerską związał jednak z Niemcami. Ostatnio pracował w FSV Frankfurt. Zespół objął na początku marca i jego misją było utrzymanie go w 3. Bundeslidze. Plan się jednak nie powiódł - w trzynastu meczach podopieczni 50-latka wygrali tylko raz, trzykrotnie zremisowali i zanotowali aż dziewięć porażek.

Największymi sukcesami Gino Letteriego pozostają dwa awanse: wprowadził FC Augsburg z piątej do czwartej ligi oraz MSV Duisburg z trzeciej do drugiej. W Kielcach nowy trener podpisał dwuletni kontrakt. Na konferencji prasowej przedstawiono także jego sztab. Asystentem został Dawid Pietrzyk, trenerem bramkarzy Mirosław Dreszer, a za przygotowanie fizyczne zespołu odpowiadać będzie Michał Dutkiewicz. - Nie zastanawiałem się długo nad podjęciem decyzji o podpisaniu kontraktu. Potraktowałem to jako wyzwanie. Burdenski (niemiecki inwestor - przyp. red.) przedstawił mi plany, dotyczące rozwoju klubu i to mi się spodobało. Dlatego chciałem stać się częścią tego projektu - powiedział Gino Lettieri. - Oglądałem wiele meczów Korony na wideo, również kilka spotkań na żywo. Chciałem możliwie jak najlepiej poznać obecną drużynę - dodał.

Nowy szkoleniowiec na stanowisku zastąpił Macieja Bartoszka. O zakończeniu współpracy z Polakiem prezes Krzysztof Zając poinformował już jakiś czas temu. Jak zaznaczył szef kieleckiego klubu, nawet gdyby Bartoszek zdobył mistrzostwo Polski, to zostałby zwolniony. To dość ciekawa koncepcja i jeśli Letteri okaże się lepszy, to Korona może już myśleć o wielkich sukcesach w Europie...

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: