Ekstraklasa. Mecz Lechia Gdańsk - Wisła Kraków, wynik 0:3. Gol z 51 metrów!

2011-05-09 4:00

Wisła Kraków kryzys ma już za sobą. "Biała Gwiazda" pewnie pokonała w Gdańsku Lechię (3:0), przerywając serię dwóch przegranych z rzędu. Ozdobą spotkania był niesamowity gol rezerwowego Michaiła Siwakowa (23 l.) z 87. minuty. Białorusin trafił do siatki z... 51 metrów. Bramka marzenie. Po prostu palce lizać!

Pomocnik Wisły pojawił się na boisku cztery minuty wcześniej. Błąd popełnił Brazylijczyk Deleu, który stracił piłkę na połowie boiska. Białorusin rozejrzał się i błyskawicznie uderzył na bramkę Pawła Kapsy, który tylko patrzył, jak piłka przelatuje nad nim i wpada do siatki tuż pod poprzeczką.

Lechia była bezradna przez całe spotkanie. Nie oddała celnego strzału na bramkę Siergieja Pareiko. Wisła zwyciężyła, bo miała w swoich szeregach Maora Meliksona. W pierwszej połowie pomocnik z Izraela przeprowadził dwie piękne akcje, po których padły dwa gole. Pierwszego zdobył wracający po kontuzji Bułgar Cwetan Genkow, a drugiego Andraz Kirm.

Lechia - Wisła 0:3

0:1 Genkow 17. min, 0:2 Kirm 30. min, 0:3 Siwakow 87. min
Sędziował: Robert Małek 3. Widzów: 8000
Lechia: Kapsa 2 - Deleu 2, Vucko 2, Janicki 2, Andriuskevicius 2 (84. Hajrapetjan) - Nowak 2, Surma 2, Pietrowski 2 (66. Poźniak), Bajić 2 (55. Buval 2), Lukjanovs 2 - Traore 2
Wisła: Pareiko 3 - Cikos 3, Jaliens 3, Chavez 4, Paljić Ż 3 - Małecki 3 (90. Garguła), Wilk 3, Sobolewski 3, Melikson 4 (83. Siwakow), Kirm 4 - Genkow 4 (90. Rios)