SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna ekstraklasa Gorąco przed meczem Śląsk - Lechia. Wrocławianie chcą iść do sądu!

Gorąco przed meczem Śląsk - Lechia. Wrocławianie chcą iść do sądu!

04.08.2016, godz. 12:33
Flavio Paixao
Flavio Paixao cieszy się po zdobytej bramce w meczu Lechia Gdańsk – Wisła Kraków 3-1 foto: Super Express

Choć mecz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk to dla kibiców spotkanie przyjaźni, to kluby nie zamierzają obdarowywać się za darmo. Nie chodzi tylko o ligowe punkty, lecz także pieniądze. Przed sobotnią rywalizacją działacze ekipy z Dolnego Śląska straszą gdańszczan sądem za to, że we Wrocławiu wciąż nie zobaczyli pieniędzy za Flavio Paixao.

Sprawa Flavio Paixao jest bardzo dziwna. Portugalczyk ze Śląska Wrocław do Lechii Gdańsk przeszedł już w styczniu tego roku. Mimo tego WKS dotąd nie zobaczył pieniędzy za piłkarza. Chodzi o 70 tysięcy euro, co dla budżetu klubu z Gdańska nie powinno stanowić problem. Jak poinformował "Przegląd Sportowy" Lechia dodaje sprawie jeszcze więcej dziwności. Biało-zieloni chcieliby płatność rozłożyć na raty, ale na to nie zamierza przystać były klub Paixao.

W związku z tym wrocławianie postanowili rozwiązać tę sprawę w inny sposób. Skierowali wniosek do Piłkarskiego Sądu Polubownego. Wyrok powinien zapaść w najbliższych dniach, ale wszystko wskazuje na to, że Śląsk nie ma się czego obawiać. Konflikt finansowy na linii Wrocław-Gdańsk to nie nowość. Lechia w przeszłości długo zwlekała z zapłatą za transfer za Sebastiana Milę. Wydaje się jednak, że działacze z Dolnego Śląska mogli znaleźć lepszy termin na skierowanie sprawy na wokandę - w sobotę w ramach 4. kolejki Ekstraklasy odbędzie się bowiem mecz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: