SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Górale wdrapali się na szczyt. Historyczny sukces Sandecji

Górale wdrapali się na szczyt. Historyczny sukces Sandecji

19.05.2017, godz. 02:00
Wojciech Trochim, Sandecja Nowy Sącz, Radość,
Radość piłkarzy Sandecji Nowy Sącz po bramce Lukasa Kubania podczas wygranego meczu ze Zniczem Pruszków 5-2 foto:

Historyczny sukces Sandecji. Na trzy kolejki przed końcem sezonu pierwszej ligi piłkarze z Nowego Sącza mogą przyjmować gratulacje z okazji promocji do LOTTO Ekstraklasy. Sandecja na tym szczeblu zagra po raz pierwszy. Mecze "u siebie" będzie rozgrywała w Mielcu.

W rundzie rewanżowej Sandecja jest rewelacją rozgrywek pierwszej ligi. Zespół prowadzony przez trenera Radosława Mroczkowskiego zanotował efektowną serię ośmiu zwycięstw z rzędu.

- W styczniu prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak powiedział, że będzie u nas Ekstraklasa - opowiada Arkadiusz Aleksander (37 l.), dyrektor sportowy Sandecji i doradca prezydenta miasta. - Mogę teraz tylko powiedzieć: "panie prezydencie, melduję wykonanie zadania". Z trenerem Mroczkowskim jesteśmy blisko porozumienia. Myślę, że w ciagu dwóch, trzech dni sprawa będzie załatwiona. To dla nas priorytet, aby trener został z nami.

Aleksander uważa, że w sukcesie Sandecji nie ma przypadku, że klub w pełni na to zasłużył.

- Mamy najsilniejszy zespół w lidze - podkreśla. - Zrobiliśmy awans nie indywidualnościami czy kontraktami z kosmosu, ale chłopakami z regionu, których w kadrze jest trzynastu. Jesteśmy pod tym względem ewenementem, ale to nam się opłaciło.

Zimą do klubu przymierzany był m.in. słynny Amerykanin Freddy Adu, który przed laty zapowiadał się na superpiłkarza.

- W takim razie teraz powinniśmy wziąć kogoś z Premiership, żeby przebić Adu - uśmiecha się Aleksander. - Wtedy się nie udało, ale chyba z pożytkiem dla zespołu, bo zrobiliśmy awans. Poważnie mówiąc, to będziemy robić przemyślane transfery.

autor: Marcin Szczepański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: