Korona Kielce - Górnik Zabrze

Autor: CYFRASPORT

Górnik - Lechia 2:2. Zabrzanie nie wykorzystali szansy

2014-09-28 19:45

Górnik Zabrze nie wykorzystał szansy na zmniejszenie straty do, liderującej w tabeli Ekstraklasy, Legii Warszawa. W meczu 10. kolejki podopieczni Roberta Warzychy zaledwie zremisowali z Lechią Gdańsk 2:2.

Zabrzanie objęli prowadzenie w 30. minucie, kiedy to fatalną interwencję po strzale z ponad 30 metrów Mariusza Magiery zanotował  Mateusz Bąk. Golkiper gości wypuścił piłkę z rąk, a ta wturlała się do bramki. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej części spotkania.

Hit 10. kolejki Legia Warszawa - Lech Poznań na remis!

Tuż po zmianie stron do wyrównania doprowadziła Lechia. Antonio Colak trafił do siatki rywali po zamieszaniu w polu karnym. W 68. minucie ten sam zawodnik po raz drugi pokonał bramkarza gospodarzy. Niewiele ponad 10 minut później wynik meczu ustalił Wojciech Łuczak.

Po 10 kolejkach Górnik jest czwarty w tabeli i traci do Legii Warszawa dwa punkty. Oba zespoły wyprzedzić może Wisła Kraków, o ile wygra w niedzielę z Cracovią.

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 2:2 (1:0)
Bramki: Magiera 30, Łuczak 79 - Colak 48, 64

Górnik: Pavels Steinbors - Dominik Sadzawicki, Ołeksandr Szeweluchin, Mariusz Magiera - Roman Gergel (85. Rafał Kurzawa), Adam Danch, Radosław Sobolewski, Łukasz Madej, Robert Jeż (65. Dawid Plizga), Rafał Kosznik - Wojciech Łuczak

Lechia: Mateusz Bąk - Marcin Pietrowski, Rafał Janicki, Tiago Valente, Nikola Leković - Maciej Makuszewski, Daniel Łukasik (89. Adam Dźwigała), Ariel Borysiuk, Stojan Vranjes (76. Piotr Wiśniewski), Piotr Grzelczak (63. Bartłomiej Pawłowski) - Antonio Colak

Żółte kartki: Danch, Sobolewski, Kosznik - Grzelczak, Makuszewski, Leković.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!