Wisła Kraków

Autor: CYFRASPORT Wisła Kraków

Górnik Łęczna uratował remis z Wisłą. Trwa niemoc "Białej Gwiazdy" przy Reymonta

2016-02-22 22:50

Wisła Kraków zremisowała z Górnikiem Łęczna 1:1 na zakończenie 23. kolejki Ekstraklasy. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego nie potrafili dowieźć prowadzenia do końca i na wygraną przed własną publicznością czekają od 28 sierpnia ubiegłego roku. "Biała Gwiazda" awansowała na 14. miejsce, lecz marne to pocieszenie dla takiego klubu.

Poniedziałkowe spotkanie 23. kolejki z Górnikiem Łęczna było debiutem dla Tadeusza Pawłowskiego przy Reymonta, ponieważ swój pierwszy mecz jako szkoleniowiec Wisły Kraków zaliczył we Wrocławiu przeciwko Śląskowi przegrany 0:1.

Na pewno nie tak wyobrażał sobie sobie premierowy mecz przed krakowską publicznością, której nie było za wiele na trybunach. Trudno się dziwić, w końcu "Biała Gwiazda" przystępowała do tej rywalizacji zajmując 15. miejsce w Ekstraklasie. Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził w 19. minucie Wilde-Donald Guerrier wykorzystując podanie Bobana Jovicia.

W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Krzysztof Danielewicz pokonując Michała Miśkiewicza strzałem głową pod dośrodkowaniu Łukasza Mierzejwskiego. Tym samym Wisła przerwała fatalną passę 6 spotkań bez wygranej, ale na zwycięstwo przy Reymonta czeka od 28 sierpnia.

Wisła Kraków - Górnik Łęczna 1:1 (1:0)

19' - Wilde-Donald Guerrier
76' - Krzysztof Danielewicz

Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz - Boban Jović, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Rafał Pietrzak - Donald Guerrier (52' Patryk Małecki), Alan Uryga, Tomasz Cywka (85' Denis Popović), Witalij Bałaszow (82' Rafał Boguski) - Paweł Brożek, Zdenek Ondrasek.

Górnik Łęczna: Dziugas Bartkus - Łukasz Mierzejewski, Radosław Pruchnik, Tomislav Bozić, Damian Jakubik - Krzysztof Danielewicz, Łukasz Bogusławski - Grzegorz Bonin (56' Marquitos), Przemysław Pitry (87' Łukasz Tymiński), Grzegorz Piesio - Jakub Świerczok.