SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Górnik Łęczna w I lidze: Franciszek Smuda spadł i napadł na sędziów

Górnik Łęczna w I lidze: Franciszek Smuda spadł i napadł na sędziów

05.06.2017, godz. 02:00
Franciszek Smuda
Franciszek Smuda foto: CYFRASPORT

Franciszek Smuda (69 l.) spadł z Górnikiem Łęczna z Ekstraklasy i choć uderzył się w pierś, to szybko znalazł też współwinnych tej sytuacji. - Przeżyłem wielu sędziów w karierze, ale tak słabego sezonu, tak słabej wiosny z ich strony nie pamiętam. Myślę, że zmiana szefa arbitrów na pewno poprawiłaby sytuację - wypalił Smuda po meczu z Ruchem.

Jako że Arka wygrała w Lubinie 3:1, to wynik Łęcznej (2:2) nie miał już żadnego znaczenia.

- A przecież mogło być zupełnie inaczej. Tymczasem jeden Siemaszko strącił dwa kluby, i Ruch, i Łęczną. Wygląda mi na to, że pan Przesmycki nie daje sobie rady z sędziami. Jeszcze 2-3 lata temu byli dobrzy, a teraz są coraz gorsi. Jeden skandalicznie sędziuje nam mecz, a potem jest nagrodzony innym ważnym spotkaniem - narzekał Smuda, który zastanawia się nad swoją przyszłością.

- Przeżyłem już trochę porażek, no ale ciężko mi tę przełknąć. Piłkarsko prezentowaliśmy się nieźle, ten zespół ma potencjał. Jest na Lubelszczyźnie fajny klimat do piłki, można tu stworzyć dobry zespół i wrócić do Ekstraklasy - mówił Smuda.

W podobnych nastrojach do byłego selekcjonera są działacze, kibice i piłkarze Ruchu. Nie dość, że Niebiescy spadli, to nie wiadomo, czy dostaną zgodę na grę w I lidze. Komisja PZPN, która niedawno odebrała im licencję na Ekstraklasę, wciąż prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie nieuregulowania przez Ruch zaległości i nie wydała im na razie licencji na występy w I lidze.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: