SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Górnik Łęczna zdemolował Koronę Kielce! Profesor Grzegorz Bonin

Górnik Łęczna zdemolował Koronę Kielce! Profesor Grzegorz Bonin

17.09.2016, godz. 17:46
Grzegorz Bonin, Górnik Łęczna
foto: CYFRASPORT

Górnik Łęczna rozbił Koronę Kielce! Cudowny występ podopiecznych Andrzeja Rybarskiego, którzy w sobotnie popołudnie przejechali się po złocisto-krwistych! Zwycięstwo 4:0 zaskakuje tym bardziej, że kielczanie aspirowali do tej pory do rewelacji rozgrywek.

Fantastyczny mecz Górnika. Wyjątkowy. Łęcznianie w tym sezonie zwyczajnie nie potrafią w normalnych okolicznościach zdobywać kompletu oczek. Najpierw wygrali z Legią Warszawa - jakby nie patrzeć, mistrzem Polski - a teraz rozjechali rewelację rozgrywek. Ekipa Tomasza Wilmana w sobotnim spotkaniu nie wyglądała na zespół, który przynajmniej wierzył w sukces. Przyjezdni tylko przyjmowali kolejne ciosy, które regularnie wyprowadzali gospodarze. Najpierw w roli egzekutora dwukrotnie odnalazł się Grzegorz Bonin, na początku rozgrywek nowego sezonu Lotto Ekstraklasy bodaj najlepszy zawodnik Górnika. Dwa cudowne uderzenia okazały się nie do zatrzymania dla golkipera Korony Macieja Gostomskiego. Później dobili koroniarzy Bartosz Śpiączka i Slaven Jurisa. Zespół Wilmana swoich sytuacji nie doczekał się aż do 90. minuty i zanotował na Lubelszczyźnie bodaj najgorszy wynik w tym sezonie. Potwierdzając, że złocisto-krwiści znowu mocni są tylko na swoim stadionie.

Górnik Łęczna - Korona Kielce 4:0 (2:0)
Bramki: Bonin 28, 34, Śpiączka 55, Jurisa 82

Górnik: Prusak - Szmatiuk, Gerson, Komor, Leandro, Bonin, Danielewicz, Javi Hernandez (43' Jurisa), Drewniak, Piesio (76' Pitry), Śpiączka (85' Grzelczak)

Korona: Gostomski - Gabovs, Dejmek, Wierchowcow, Kallaste, Pilipczuk (58' Cebula), Grzelak, Możdżeń, Aankour, Palanca (58' Kiełb), Sekulski (82' Marković)

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: