Górnik przyjął sześć ciosów. Lech Poznań jeden krok od mistrzostwa Polski!

2015-06-04 0:42

Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:6 w 36. kolejce Ekstraklasy. Tak grający Lech zasługuje na zdobycie tytułu mistrzowskiego. Podopieczni Macieja Skorży roznieśli "Górników" w puch i pył! Szybko stracony gol na podziałał na poznaniaków jak płachta na byka. Zadali aż sześć ciosów i w pięknym stylu przybliżyli się do upragnionego tytułu.

W Zabrzu oglądaliśmy prawdziwy pokaz mocy, szkoda że tylko jednej drużyny. Lech zaprezentował formę godną mistrza, a Górnik nie zaprezentował nic. Poprawka. Coś jednak pokazał, bo już w 5. minucie wyszedł na prowadzenie po pięknej bombie Konrada Nowaka. No ale na tym kończą się miłe słowa o "Górnikach". Resztę spotkania przespali, odpuścili. Po prostu położyli się na boisku i pozwolili grać rywalom.

Zobacz: Górnik Zabrze - Lech Poznań NA ŻYWO. Gdzie TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE?

Ci skrzętnie z tego skorzystali. Jeszcze w pierwszej połowie czterokrotnie cieszyli się ze strzelanych goli. Dwa z nich wbił Kasper Hamalainen, a po jednym Zaur Sadajew i Szymon Pawłowski. Wynik 4:1 dla Lecha zwiastował nudną drugą połowę. I tak w istocie było.

Po przerwie dwie bramki dorzucił jeszcze wprowadzony z ławki Darko Jevtić. Skończyło się na 6:1 i wydaje się, że z taką grą drużyna Skorży nie może już przegrać mistrzostwa Polski. W ostatniej kolejce Ekstraklasy Lech podejmie u siebie Wisłę Kraków.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:6 (1:4)
Nowak 5 - Pawłowski 9, Hamalainen 12, 16, Sadajew 30, Jevtić 58, 90

Górnik: Kasprzik - Danch, Szeweluchin, Gancarczyk (73. Magiera) - Gergel, Grendel, Przybylski, Kosznik - Piasecki (67. Madej), Iwan (46. Jeż) - Nowak

Lech: Gostomski - Kędziora (61. Ceesay), Arajuuri, Kamiński, Douglas - Trałka, Linetty - Kownacki (46. Jevtić). Hamalainen (67. Keita), Pawłowski - Sadajew

Żółte kartki: Gancarczyk - Linetty