Górnik Zabrze z pierwszym punktem. Zagłębie Lubin pluje sobie w brodę

2015-08-25 0:21

Sześć kolejek Górnik Zabrze czekał na pierwszy punkt w Ekstraklasie. Co prawda dla zabrzan to drugi remis w tym sezonie, ale zespół zaczynał ligę z minusowym kontem. Zagłębie Lubin zagrało dobrze tylko w pierwszej połowie, po której prowadziło 2:0. Przewagi nie udało się jednak utrzymać do końca.

Zagłębie objeło prowadzenie już w 7. minucie po pięknym strzale Jakuba Tosika z rzutu wolnego. Kiedy w 22. minucie na 2:0 podwyższył Dorde Cotra, wydawało się, że Miedziowi zdobędą komplet punktów na boisku ostatniej drużyny Ekstraklasy. Po zmianie stron gospodarze się jednak pozbierali. Już kilka minut po wznowieniu gry Radosław Sobolewski trafił w poprzeczkę. Chwilę później był już precyzyjniejszy. Remis gospodarzom uratował Erik Grendel, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Cotry.