SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Gra w 3. lidze, a sprzedał 10 tys. karnetów. Wielkie zainteresowanie Widzewem Łódź!

Gra w 3. lidze, a sprzedał 10 tys. karnetów. Wielkie zainteresowanie Widzewem Łódź!

28.02.2017, godz. 08:58
Widzew Łódź, stadion
foto: EAST NEWS

Widzew Łódź w ekstraklasie nie gra od sezonu 2013/2014, ale zainteresowanie jego meczami już dawno nie było tak wielkie. Mimo ogromnej straty do lidera trzeciej ligi kibice RTS-u chcą wspomóc swoich piłkarzy w rundzie wiosennej i wykupili już dziesięć tysięcy karnetów! To najlepszy wynik w historii klubu, ale też wydarzenie bez precedensu w całym kraju.

Widzew gra obecnie w trzeciej lidze, czyli na czwartym poziomie rozgrywek w Polsce. Zajmuje dopiero szóste miejsce i do lidera tabeli, a przy okazji lokalnego rywala - ŁKS-u Łódź - traci aż dwanaście punktów, ale to nie przeszkodziło kibicom w masowym wykupowaniu karnetów na rundę wiosenną rozgrywek. W tym momencie klub sprzedał ich już dziesięć tysięcy, a liczba ta wciąż rośnie! Trzecia liga rusza dopiero za dwa tygodnie, a to oznacza, że fani Widzewa mają jeszcze sporo czasu, by wyśrubować rekordowy wynik.

Rekordowy, bo w historii klubu nigdy nie było takiego zainteresowania karnetami. To z pewnością efekt nowego stadionu RTS-u, który otwarto nie tak dawno temu. Obiekt prezentuje się naprawdę efektownie i może pomieścić osiemnaście tysięcy widzów. I niewykluczone, że na pierwszym domowym meczu rundy wiosennej - starciu z Motorem Lubawa 18 marca - zasiądzie komplet publiczności.

- Mając na uwadze efekt nowego stadionu oraz walkę drużyny o awans do II ligi, zarząd zakładał sprzedaż karnetów na poziomie maksymalnie trzech i pół tys. sztuk. W pesymistycznym wariancie zakładano sprzedaż dwóch tys. wejściówek. Nastąpiła jednak bardzo silna mobilizacja widzewskiego środowiska - mówił jakiś czas temu w rozmowie z portalem Sportowefakty.pl Rafał Krakus, pełnomocnik klubu ds. kontaktów z mediami. Jak widać liczba chętnych karnetami na rundę wiosenną przerosła najśmielsze oczekiwania szefów Widzewa.

Zainteresowanie karnetami na mecze RTS-u można też zestawić z zawstydzającym osiągnięciem Górnika Łęczna. W niedzielę domowy mecz zielono-czarnych z Piastem Gliwice na stadionie w Lublinie zgromadził... 1401 osób. A to wygląda komicznie w porównaniu do tego, ile karnetów sprzedał grający na czwartym poziomie rozgrywek Widzew.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: