SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Grzegorz Kuświk chce zatopić Arkę w derbach trójmiasta

Grzegorz Kuświk chce zatopić Arkę w derbach trójmiasta

29.10.2016, godz. 02:00
Grzegorz Kuświk, Lechia Gdańsk
Grzegorz Kuświk, Lechia Gdańsk foto: CYFRASPORT

- Nikogo nie trzeba dodatkowo motywować. Jedziemy do Gdyni po trzy punkty. Chciałbym strzelić gola i zapisać się w historii - zapowiada Grzegorz Kuświk (29 l.), napastnik Lechii, przed niedzielnymi derbami Trójmiasta z Arką.

Po raz ostatni trójmiejskie derby na szczeblu Ekstraklasy rozegrano w sezonie 2010/2011. W Gdańsku zwyciężyła Lechia 1:0, a w Gdyni padł remis 2:2. Teraz większe szanse przyznaje się gdańszczanom, którzy są liderem i głośno deklarują, że w tym sezonie interesuje ich zdobycie tytułu mistrza Polski. Jednak trener Piotr Nowak do starcia z lokalnym rywalem podchodzi dość spokojnie.

- Nie patrzymy na ten mecz przez pryzmat pozycji obu drużyn - mówi Nowak. - Nie będę składał żadnych deklaracji. Kluczem do sukcesu będzie gra z głową, a dopiero potem z sercem. Miejsce w tabeli, które zajmujemy, umacnia nas w przekonaniu, że praca, którą wykonujemy, nie idzie na marne - tłumaczył szkoleniowiec Lechii, który zdradził, że do jego dyspozycji jest już lider obrony Chorwat Mario Maloca.

Bohaterem derbów przed dziewięcioma laty był obecny trener Arki Grzegorz Niciński.

- Wygraliśmy 1:0 - przypomniał opiekun beniaminka. - Lechia grała w dziesiątkę, a ja strzeliłem gola w 80. minucie. To dawne czasy. Teraz bardzo zależy mi na tym, aby pokusić się o punkty - przyznał "Nitek".

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: