SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Guilherme stara się o polski paszport. Piłkarz Legii myśli o reprezentacji?

Guilherme stara się o polski paszport. Piłkarz Legii myśli o reprezentacji?

20.02.2017, godz. 18:13
Guilherme Costa Marques, Legia
Guilherme cieszy się po bramce zdobytej w meczu o Super Puchar Legia Warszawa - Lech Poznań 1-4 foto: Super Express

Brazylijczyk Guilherme, odkąd trafił do Legii Warszawa w 2014 roku, jest wiodącą postacią drużyny. Tak mu się spodobało w Polsce, że stara się o obywatelstwo naszego kraju, co potwierdził prezes drużyny mistrza Polski - Bogusław Leśnodorski. Czy Guilherme byłby wzmocnieniem dla reprezentacji Polski?

Bogusław Leśnodorski był gościem stacji Polsat w programie "Cafe Futbol". Dyskutowano o przepisach Ekstraklasy dotyczących obcokrajowców. Wiele osób jest zdania, że powinny one zostać zmienione. W obecnej formie nie pozwalają klubom na wystawienie więcej niż dwóch piłkarzy bez unijnego paszportu. To kłopot dla wieku ekip, w tym Legii Warszawa.

Guilherme w barwach Legii rozegrał 112 spotkań. To podstawowy gracz drużyny Jacka Magiery, ale czasami musi siadać na ławce rezerwowych właśnie przez limit obcokrajowców. Bogusław Leśnodorski wyjawił, że piłkarz stara się o polskie obywatelstwo. - Kadrze mógłby się przydać - dodał prezes.

Gdyby Guilherme otrzymał polskie obywatelstwo, bez przeszkód mógłby reprezentować klub i być może... naszą reprezentację. Ten pomysł już się nie spodobał kibicom, którzy dobrze pamiętają nieudane przygody "farbowanych lisów" z polską kadrą. Wystarczy przypomnieć Eugeuna Polanskiego, Ludovica Obraniaka czy też Damiena Perquisa, którzy mieli swoje pięć minut podczas Euro 2012, ale zawiedli.

Czy Guilherme powinien dostać szansę, jeśli otrzyma obywatelstwo?

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: