SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Henning Berg OSTRO o Legii! W Polsce nie było profesjonalistów?

Henning Berg OSTRO o Legii! W Polsce nie było profesjonalistów?

09.09.2016, godz. 11:53
Henning Berg
Henning Berg foto: CYFRASPORT

Henning Berg pali za sobą mosty. Były trener Legii Warszawa, a obecnie szkoleniowiec węgierskiego Videotonu, udzielił wywiadu portalowi csakfoci.hu. Okazuje się, że w Polsce wcale nie było mu tak dobrze, jak twierdził wcześniej. Zobaczcie, co powiedział Norweg.

Henning Berg prowadził Legię w latach 2013-2015, przez półtora sezonu. Przejął drużynę od Jana Urbana i sięgnął po mistrzostwo kraju. Potem stracił tytuł na rzecz Lecha Poznań i zastąpił go Rosjanin Stanisław Czerczesow. W maju objął legendę węgierskiej piłki, Videoton Székesfehérvár. Zaczął średnio - po sześciu kolejkach jego drużyna jest na siódmym miejscu. Ale okazuje się, że to lepsze miejsce do pracy niż Warszawa. - Videoton w wielu aspektach jest lepszy od Legii. Ma lepszą bazę treningową, lepszą strukturę klubu i komunikację wewnętrzną. Pracują tam prawdziwi profesjonaliści, wliczając w to prezesa, dyrektora, a także trenerów - przyznał Norweg w rozmowie z węgierskim portalem.
Nie był jednak jednostronny i pewne rzeczy "oddał" mistrzowi Polski. - Byłoby ciekawie i interesująco, gdybyśmy zagrali teraz przeciwko sobie. Legia ma lepszych piłkarzy, ale Videoton nie byłby bez szans - powiedział. W Legii długo go nie zobaczą...

Źródło: X-NEWS
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: