SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Hiszpan zastąpi Radosława Sobolewskiego? Francisco "Kiko" Ramirez Gonzalez ma prowadzić Wisłę Kraków

Hiszpan zastąpi Radosława Sobolewskiego? Francisco "Kiko" Ramirez Gonzalez ma prowadzić Wisłę Kraków

03.01.2017, godz. 21:56
Radosław Sobolewski, Wisła Kraków
foto: EAST NEWS

W czwartek poznamy nowego szkoleniowca Wisły Kraków, który będzie walczył o awans do czołowej ósemki LOTTO Ekstraklasy. Według informacji "Przeglądu Sportowego" Radosława Sobolewskiego i Kazimierza Kmiecika na tym stanowisku zastąpi Francisco "Kiko" Ramirez Gonzalez. Jednak ostatnim klubem, w którym pracował Hiszpan jest czwartoligowy CD Castellon!

Kazimierz Kmiecik i Radosław Sobolewski przejęli Wisłę Kraków po 15. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Wówczas z funkcji pierwszego szkoleniowca "Białej Gwiazdy" zrezygnował Dariusz Wdowczyk ze względu na zaległości finansowe. Wspomniany duet już wtedy został poinformowany, że będą prowadzili zespół do końca rundy jesiennej, a potem zapadnie decyzja, co dalej. W tym czasie pod ich wodzą drużyna wygrała dwa mecze, poniosła tyle samo porażek i zanotowała jeden remis. Szczególnie bolesna musiała być przegrana w Chorzowie z Ruchem 0:1 w ostatnim meczu przed przerwą zimową.

Prawdopodobnie miała ona wpływ na to, że władze klubu zdecydowały o poszukiwaniu nowego szkoleniowca. Tym według informacji "Przeglądu Sportowego" ma być Hiszpan Kiko Ramirez, który do tej pory pracował co najwyżej w klubach występujących w trzeciej lidze: Gimnastic Club of Tarragona i Center d'Esports L'Hospitalet. Ostatnio pracował w... czwartoligowym CD Castellon, lecz nie udało mu się awansować z drużyną do III ligi i podziękowano mu za pracę. Oficjlana prezentacja ma nastąpić w czwartek o godzinie 10:00. Po rundzie jesiennej Wisła Kraków zajmuje 10. miejsce i cel, który zostanie postawiony przed nowym szkoleniowcem, to awans do czołowej ósemki.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: