SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Hiszpańskie media: Michał Pazdan na celowniku klubu z Primera Division

Hiszpańskie media: Michał Pazdan na celowniku klubu z Primera Division

12.08.2017, godz. 10:30
Cillian Sheridan, Michał Pazdan
Cillian Sheridan i Michał Pazdan podczas meczu Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0-0 foto: CYFRASPORT

Kibicowski szał na Michała Pazdana minął, ale zainteresowanie zagranicznych klubów niekoniecznie. Hiszpański portal El Gol Digital donosi, że sprowadzenie Polaka rozważa Real Betis Sewilla. Klub z Primera Division lada moment pozbędzie się swojego kluczowego obrońcy i zastąpić go ma właśnie stoper Legii Warszawa.

Podczas Euro 2016 Michał Pazdan podbił serca polskich kibiców i zwrócił na siebie uwagę wielu firm europejskich. Pojawiały się liczne spekulacje, które łączyły go z klubami z Turcji i innych lig silniejszych od Ekstraklasy. Ostatecznie Pazdan został w Warszawie i bronił barw Legii w sezonie 2016/17. Wydawało się, że to będzie ostatni rozdział jego historii w polskiej stolicy. Nic z tego. Nadeszło kolejne okienko transferowe. Rozpoczął się nowy sezon, a reprezentant Polski wciąż nosi koszulkę mistrza Polski. I trudno sobie wyobrazić defensywę Legii bez jego osoby. Mistrzowie Polski pozwolili odejść Jakubowi Rzeźniczakowi i została im trójka środkowych obrońców: Jakub Czerwiński, Maciej Dąbrowski i właśnie Pazdan. Niedawna kontuzja pierwszego z nich znacznie komplikuje położenie warszawian. Jak więc myśleć o odejściu Pazdana w takim momencie?

Tym bardziej, że dziennikarz "Super Expressu" Piotr Koźmiński przekonuje, że wartość reprezentanta naszego kraju spadła. Obecnie wynosi ok. 1,5 miliona euro. Taką kwotę jest gotów zapłacić Real Betis. Według hiszpańskiego serwisu El Gol Digital klub z La Liga jest zainteresowany pozyskaniem Michała Pazdana. Polak miałby wypełnić lukę w obronie drużyny z Andaluzji. Ta powstanie po odejściu filaru obrony Betisu Germana Pezzelii, który łączony jest z Interem Mediolan. Za Argentyńczyka Real może otrzymać nawet 5 milionów euro.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: