SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Hit Lech Poznań - Legia Warszawa. Kibice Lecha sfinansują podróż fanom Legii!

Hit Lech Poznań - Legia Warszawa. Kibice Lecha sfinansują podróż fanom Legii!

08.04.2017, godz. 10:53
Kibice Lecha Poznań
Kibice Lecha Poznań foto: CYFRA SPORT

Takich gestów w polskiej piłce chcielibyśmy oglądać jak najwięcej! Nie jest tajemnicą, że Lech Poznań i Legia Warszawa za sobą nie przepadają. Są jednak takie momenty, gdy fani obu zwaśnionych klubów potrafią wzajemnie sobie pomóc. Kibice "Kolejorza" postanowili, że w niedzielę nie zostawią przyjezdnych samych sobie i sfinansują ich podróż ze stacji kolejowej na stadion!

Niedzielny hit Ekstraklasy Lech Poznań - Legia Warszawa elektryzuje kibiców. W zaledwie trzy godziny klub z Wielkopolski rozdysponował ponad czterdzieści tysięcy wejściówek na polski klasyk. Oznacza to, że trybunach przy Bułgarskiej zasiądzie komplet publiczności. Wśród widzów będzie także spora grupa fanów gości. Do stolicy Wielkopolski przyjadą dwa tysiące legionistów. Na kilkadziesiąt godzin przed pierwszym gwizdkiem trwał jednak pat, dotyczący transportu grupy przyjezdnych ze stacji kolejowej w Palędziu na obiekt. Prezydent miasta Jacek Jaśkowiak już kilka miesięcy temu zdecydował, że nie będzie z miejskiej kasy finansował przejazdów kibiców gości.

Jak podał "Przegląd Sportowy", pozostał niewzruszony również przy okazji nadchodzącego hitu. Pomocną dłoń do warszawian wyciągnęli fani "Kolejorza". Prezes Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań Radosław Majchrzak potwierdził, że zamówionych zostało dwadzieścia autobusów z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Nie wiadomo ile fani Lecha zapłacą za transport widzów ze stolicy, ale takim gestom należy zawsze głośno przyklasnąć!

Kibiców z Warszawy na stadion i z powrotem eskortować będzie kordon policji. Spotkanie Lech - Legia odbędzie się w niedzielę 8 kwietnia. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18:00.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: