SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Igor Angulo: W Zabrzu nie brakuje mi niczego!

Igor Angulo: W Zabrzu nie brakuje mi niczego!

23.06.2017, godz. 02:00
Igor Angulo
Igor Angulo podczas meczu Sandecja Nowy Sącz - Górnik Zabrze 2-0 foto:

Igor Angulo (33 l.), król strzelców pierwszej ligi w barwach Górnika Zabrze, ma za sobą współpracę z czołowymi trenerami i piłkarzami świata. – Grałem u Juppa Heynckessa i Ernesto Valverde, który objął Barcelonę. A w kadrach młodzieżowych byłem w drużynie z Iniestą, Sergio Ramosem i innymi gwiazdami – mówi nam pochodzący z Bilbao napastnik.

„Super Express”: - Nie ma chyba w Polsce drugiego piłkarza, który mógłby się pochwalić trenowaniem pod okiem takich gwiazd i grą z takimi piłkarzami jak Ramos czy Iniesta…

Igor Angulo: - Miałem szczęście, że na swojej drodze spotykałem takich ludzi. Co do Juppa Heynckesa, to właśnie on dał mi szansę debiutu w lidze hiszpańskiej, w barwach Athletic Bilbao. Z Valverde, który będzie trenerem Barcelony, też spotkałem się w moim macierzystym klubie. Za dużo jednak nie pograłem ani za Heynckesa, ani za Valverde, ale od takich ludzi sporo można się nauczyć, choćby dzięki treningom. Z drugiej strony mam takie podejście, że człowiek uczy się całe życie, nie tylko od tych, którzy mają głośne nazwiska. Na przykład w Zabrzu dużo się nauczyłem od trenera Brosza.

- Grałeś w juniorskich kadrach Hiszpanii, od U16 do U21, z wielkimi gwiazdami. Co…

- Co poszło u mnie nie tak, chcesz zapytać? Że oni w Realu, Barcelonie , a ja nie? Tak na to nie patrzę… Każdy ma swoją drogę. Oni są na szczycie, ale ja też cieszę się grą. Bo wiem, że wielu moich kolegów z piłką już nie ma nic wspólnego. A ja wciąż robię to co kocham.

- W Górniku grałeś z numerem 17, a w lidze zdobyłeś… 17 goli. Przypadek?

- Przypadek oczywiście. Ale… Skoro mój numer na koszulce odpowiada liczbie goli w sezonie, to może przed kolejnym wezmę 45 albo 50?

- Grałeś w Hiszpanii, Grecji, Francji, na Cyprze… Spotkałeś się kiedyś z czymś takim, jak w Zabrzu: że grupa kibiców, „socios Górnik”, ufundowała premię 100 tysięcy złotych dla piłkarzy za awans?

- Nie, nigdy w życiu! Kiedy o tym usłyszałem, byłem zdumiony.

- A co o tym myślisz?

- Mamy fantastycznych kibiców, którzy bardzo nam pomagają. Ale pieniądze? Premie, kontrakt – to raczej powinno być załatwiane na linii piłkarze – klub. Nie mamy prawa wymagać premii od kibiców. Ale ostatecznie bardziej kapitan i klub mogliby zająć stanowisko w tej sprawie. Ja chcę grać i cieszyć kibiców kolejnymi golami.

- Zostaniesz w Zabrzu na przyszły sezon?

- Mam jeszcze rok kontraktu i chętnie go wypełnię. Mamy super stadion, wracamy do Ekstraklasy, kibice są z nami. Niczego mi w Zabrzu nie brakuje. Czuję się tu świetnie. A po awansie nawet polskiej wódki spróbowałem (śmiech).

Igor Angulo
Urodzony w Bilbao 26 stycznia 1984 roku
Kluby: Athletic Bilbao, Nastic Terragona, AS Cannes, Ecija Balompie, Numancia, Real Union Club, Enosis Paralimni (Cypr), Apollon Smyrnis, FC Platanias (oba Grecja), Górnik Zabrze.

autor: Rozmawiał Piotr Koźmiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: