SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Ireneusz Mamrot trenerem Jagiellonii Białystok

Ireneusz Mamrot trenerem Jagiellonii Białystok

12.06.2017, godz. 18:49
Ireneusz Mamrot, Jagiellonia Białystok
Ireneusz Mamrot zastąpi na stanowisku trenera Jagiellonii Białystok Michała Probierza. Dotychczas nowy szkoleniowiec Jagi pracował w Chrobrym Głogów. foto: EAST NEWS

To już przesądzone. Ireneusz Mamrot, który przez ostatnie lata związany był z Chrobrym Głogów, będzie w nowym sezonie szkoleniowcem Jagiellonii Białystok. Informację podała na Twitterze Agnieszka Syczewska, wiceprezes
zarządu wicemistrza Polski. Mamrot na stanowisku pierwszego trenera Jagiellonii zastąpi Michała Probierza, który po ostatnim sezonie zdecydował się odejść z klubu.

Przez ostatnie siedem lat Ireneusz Mamrot trenował Chrobrego Głogów, z którym awansował z trzeciej do pierwszej ligi. Był najdłużej pracującym szkoleniowcem na szczeblu centralnym. Największym osiągnięciem było zajęcie szóstego miejsca na zapleczu Ekstraklasy w sezonie 2015/16. Jeszcze przed kilkoma dniami wydawało się, że Mamrot zostanie w Chrobrym, z którym 1 czerwca podpisał roczny kontrakt. Jednak 12 czerwca umowa została rozwiązana. Jagiellonia poinformowała, że konferencja z udziałem nowego trenera odbędzie się 14 czerwca o godz. 15.

Wprawdzie zatrudnienie Mamrota to zaskakujacy wybór, ale trzeba przyznać, że szkoleniowiec zasłużył na szansę w Ekstraklasie. W ostatnich dniach na liście kandydatów do pracy w klubie z Podlasia przewinęło się kilka znanych nazwisk (m.in. Maciej Bartoszek, Bułgar Ljubosław Penew czy ostatnio Jerzy Brzęczek). Praca w wicemistrzu Polski to dla Mamrota duże wyzwanie. W roli trenera "Jagi" zadebiutuje w meczach eliminacyjnych w Lidze Europy.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: