SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Jacek Góralski odszedł z Jagiellonii. Wspaniały gest reprezentanta Polski na pożegnanie

Jacek Góralski odszedł z Jagiellonii. Wspaniały gest reprezentanta Polski na pożegnanie

01.08.2017, godz. 13:04
Jacek Góralski
Jacek Góralski podczas debiutu w meczu Polska - Słowenia 1-1 (14 listopad 2016 roku) foto: Przemysław Szyszka/Super Express

Jacek Góralski zapracował na zagraniczny transfer. Reprezentant Polski ma za sobą bardzo udany sezon. Z Jagiellonią Białystok wywalczył wicemistrzostwo kraju i był kręgosłupem drużyny. Dzięki temu "Góral" zadebiutował w kadrze Adama Nawałki. 25-latek postanowił skorzystać z oferty Łudogorca Razgrad. Z Białymstokiem pożegnał się jednak z klasą - kupił 30 butelek whisky.

Jacek Góralski stał się celem transferowym numer jeden Łudogorca Razgrad. Bułgarzy zapłacili za reprezentanta Polski 1,5 miliona euro. Dla Jagiellonii Białystok to złoty interes. Na Podlasie pomocnik przyszedł z Wisły Płock za zaledwie 100 tysięcy euro! Po dwóch latach "Góral" postanowił odejść z Jagi. Skorzystał z lukratywnej propozycji Łudogorca. Z nowym klubem podpisał trzyletni kontrakt. Zanim jednak wyjechał z Białegostoku, udał się do... sklepu. Nabył 30 butelek ekskluzywnej whisky i przekazał członkom zespołu.

Nie wszystkim trenerom i piłkarzom mógł wręczyć prezent osobiście. - Chciałem w ten skromny sposób sposób podziękować również poprzedniemu trenerowi, Michałowi Probierzowi i jego asystentom: Grzegorzowi Kurdzielowi i Krzysztofowi Brede. To trener Probierz sprowadził mnie do Białegostoku i zrobił ze mnie piłkarza, choć niekiedy nie miał ze mną łatwo - powiedział pomocnik kadry Adama Nawałki "Przeglądowi Sportowemu".

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: