SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Jacek Magiera i nowe porządki w Legii. Na początek... różnokolorowe getry na treningach [ZDJĘCIE]

Jacek Magiera i nowe porządki w Legii. Na początek... różnokolorowe getry na treningach [ZDJĘCIE]

26.09.2016, godz. 13:29
Legia Warszawa, trening
foto: EAST NEWS

Jacek Magiera ledwo został nowym trenerem Legii Warszawa, a już zaczął wprowadzać nowe porządki. Na pierwszym treningu pod jego wodzą dziennikarze zauważyli, że piłkarze biegają... w różnokolorowych getrach. Jak się później okazało nie była to pomyłka podczas przebierania się, a ciekawy pomysł szkoleniowca na urozmaicenie zajęć.

Na pierwszy trening pod okiem Jacka Magiery każdy z piłkarzy wyszedł w jednej getrze zielonej, a drugiej białej. Początkowo wywołało to niemałą konsternację wśród dziennikarzy śledzących zajęcia, ale po chwili wyjaśniło się, o co tak właściwie chodzi. Trener zażyczył sobie, by piłkarze założyli zieloną skarpetkę na swoją lepszą, dominującą stopę, a białą na tę słabszą.

W jakim celu? Niedługo później została zorganizowana gierka treningowa, w której zawodnicy mieli za zadanie zagrywanie tylko słabszą nogą. Każde podanie stopą dominującą skutkowało stratą. Pomysł Magiery z pewnością bardzo ciekawy i dość innowacyjny, ale z drugiej strony niezbyt dobrze świadczy o piłkarzach mistrza Polski. Jeżeli na treningach trzeba ćwiczyć technikę i grę słabszą nogą, to z jak dużym trudem przyjdzie mu nauczyć podopiecznych wszelkich zagadnień taktycznych?

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: