SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Jacek Magiera OFICJALNIE trenerem Legii Warszawa!

Jacek Magiera OFICJALNIE trenerem Legii Warszawa!

24.09.2016, godz. 12:45
Jacek Magiera
Jacek Magiera foto: CYFRASPORT

Jacek Magiera nowym trenerem Legii Warszawa! Szkoleniowiec zrezygnował więc z pracy w Zagłębiu Sosnowiec i oficjalnie przedstawiony został jako sternik stołecznej drużyny. To już czwarty trener Legionistów w 2016 roku, po Stanisławie Czerczesowie, Besniku Hasim i Aleksandarze Vukoviciu, który prowadził mistrzów Polski w piątkowym starciu z Wisłą Kraków.

Magiera wraca do Warszawy po roku przerwy. Do 2015 pracował bowiem w klubie właściwie we wszystkich rolach. Od 1997 do 2005 roku bronił barw z "elką" na piersi jako piłkarz. Zdobył w trakcie kariery dwa tytuły mistrzowskie, krajowy i ligowy puchar oraz Superpuchar. Później przez kolejne siedem lat pracował w zespole w charakterze asystenta trenera, a w latach 2014-2015 prowadził również zespół rezerw. Po latach nauki trafił natomiast do Zagłębia Sosnowiec, gdzie miał zebrać kolejne doświadczenia, a także okrzepnąć i nauczyć się samodzielnej pracy. A wszystko po to, by pewnego dnia zostać wreszcie pierwszym trenerem Legii. Na południu Polski zdążył jednak poprowadzić drużynę w zaledwie ośmiu spotkaniach. Ponowne wezwanie do Warszawy nastąpiło bowiem szybciej, niż ktokolwiek mógł się w ogóle spodziewać.

- Rozpoczynamy nowy rozdział w historii klubu. Miło nam powitać trenera w naszym zespole. Plan był inny, zakładaliśmy, że prędzej czy później trener do nas wróci, ale zdarzyło się to znacznie szybciej - powiedział na konferencji prasowej prezes mistrzów Polski Bogusław Leśnodorski. Dodał, że nowy szkoleniowiec podpisał kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Patrząc na to, w jakim rozkładzie jest team z Warszawy, nowemu szkoleniowcowi Legii pozostaje tylko życzyć powodzenia.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: