Jacek Magiera, Legia Warszawa

Jacek Magiera po meczu z Lechem: Kasper Hamalainen wykorzystał swoją szansę

2016-10-23 1:15

Legia Warszawa wygrała z Lechem Poznań 2:1 w hicie 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów strzelił były gracz "Kolejorza" Kasper Hamalainen, który pojawił się chwilę wcześniej na murawie. Jacek Magiera nie ukrywał swojego zadowolenia podkreślając, ze bójka w ostatnich minutach pomogła mu podjąć decyzję o wprowadzeniu Fina na boisko.

- Takie mecze budują zespół, takie zwycięstwa pokazują charakter. Cieszę się, że Legia wygrała w takich okolicznościach. To pokazuje, że w naszych głowach dużo się zmienia i w każdej minucie, bez względu na okoliczności, walczymy o zwycięstwo. Lech był dziś dobrze zorganizowany. Dziś się cieszymy, trochę jutro, a w poniedziałek zaczynamy pracę. Przed nami najważniejszy mecz, z Koroną Kielce - mówił Jacek Magiera po wygranej w niesamowitych okolicznościach z Lechem Poznań 2:1.

Gola na wagę cennych trzech punktów strzelił Kasper Hamalainen, który pojawił się na murawie chwilę wcześniej i skarcił swoich byłych kolegów z Wielkopolski. - Nie wiem czy gol był ze spalonego, nie widziałem sytuacji z odpowiedniej perspektywy. Mnie cieszą okoliczności, że potrafiliśmy wygrać w doliczonym czasie gry. Natomiast jeśli był błąd to cóż... My traciliśmy gole po błędach, dziś zdobyliśmy. Kasper Hamalainen potrafi grać w piłkę, pokazał to w Poznaniu. Dziś otrzymał minutę szansy i ją wykorzystał. Dajmy mu czas, będzie dobrze, jeszcze będzie błyszczał - dodał szkoleniowiec gospodarzy. Zwycięstwo z Lechem pozwoliło podopiecznym Jacka Magiery wydostać się ze strefy spadkowej. W tym momencie mistrzowie Polski plasują się na 8. miejscu mając tyle samo punktów, co "Kolejorz", czyli szesnaście, ale wyprzedzają go lepszym bilansem bramkowym.