SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Jacek Magiera zostanie nowym trenerem Legii. Wiemy, kiedy prezentacja

Jacek Magiera zostanie nowym trenerem Legii. Wiemy, kiedy prezentacja

23.09.2016, godz. 16:24
Jacek Magiera
Jacek Magiera foto: CYFRASPORT

Jacek Magiera w czwartek wieczorem rozwiązał kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec. Tam szło mu znakomicie, ale wezwała go jego wielka miłość i największy klub w Polsce. Od poniedziałku przejmie drużynę od Aleksandara Vukovicia i od razu zostanie rzucony na głęboką wodę. Kiedy Magiera zostanie zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Legii?

- Na mocy porozumienia stron, trener Jacek Magiera rozwiązał kontrakt z naszym klubem - czytamy na profilu Zagłębia. Klub z Sosnowca dostanie od Legii 100 tysięcy euro rekompensaty. W takich sytuacjach się nie odmawia - Magiera obejmie mistrza Polski, uczestnika LM.
Jego asystentem zostanie Vuko, który tymczasowo poprowadzi zespół w dzisiejszym meczu w Krakowie z Wisłą. Na dzień dobry Magierę czekają dwa niezwykle trudne mecze - ze Sportingiem Lizbona i Lechią Gdańsk. Sosnowiec opuszcza jako cudotwórca. Zagłębie wydaje się głównym kandydatem do awansu do LOTTO Ekstraklasy - z dziewięciu meczów w I lidze trzy zremisowało, resztę wygrało!

Jak poinformowała Izabela Kuś, rzecznik prasowy Legii Warszawa, oficjalna prezentacja Jacka Magiery jako nowego trenera drużyny odbędzie się w sobotę 24 września o godz. 12:00.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: