Cillian Sheridan, Jagiellonia Białystok

Autor: Jakub Piasecki/CYFRASPORT Cillian Sheridan, Jagiellonia Białystok

"Jaga" znowu liderem! Cillian Sheridan katem Pogoni Szczecin

2017-04-30 19:32

Jagiellonia po krótkiej przerwie wraca na fotel lidera! Klub z Białegostoku wygrał na inaugurację rundy finałowej z Pogonią Szczecin 1:0 i odzyskał prowadzenie w tabeli. Przynajmniej do następnej serii gier to „Jaga” będzie na czele polskiej ekstraklasy. Bohaterem białostoczan został Cillian Sheridan. To jego gol dał drużynie z Podlasia trzy punkty.

W tym sezonie piłkarze Michała Probierza nie potrafili znaleźć sposobu na bramkarzy Pogoni Szczecin. Dwa poprzednie mecze pomiędzy tymi drużynami kończyły się bezbramkowymi remisami. W 31. kolejce LOTTO Ekstraklasa „Jaga” w końcu pokonała golkipera „Portowców”. Zrobił to Cillian Sheridan w 33. minucie, wykorzystując dogranie Fiodora Cernycha. To trafienie okazało się być kluczowe dla całego rozrachunku. Po raz kolejny bramka Irlandczyka zapewniła Jagiellonii trzy punkty.

Wygrana u siebie jest znakomitą odpowiedzią „Jagi” na zwycięstwa Lecha Poznań i Lechii Gdańsk. Teraz Michał Probierz i jego podopieczni będą czekać na wynik z Warszawy, gdzie Legia zagra z Wisłą Kraków.

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)

Bramki: Cillian Sheridan 33

Żółte kartki: Taras Romańczuk, Piotr Tomasik, Przemysław Frankowski – Jarosław Fojut, David Niepsuj, Spas Delev, Ricardo Nunes, Mateusz Matras

Jagiellonia: Kelemen 3 – Gordon 3, Runje 3, Ivan 3, Tomasik 3 – Cernych 4, Romańczuk 4, Novikovas 3(85. Vassiljev), Góralski 4, Khomchenovskiy 2(67. Frankowski) – Sheridan 4

Pogoń: Słowik 2 – Niepsuj 2, Rapa 3, Fojut 3, Nunes 2 – Delev 2 (87. Kitano), Drygas 3, Matras 3, Kort 2 (60. Listkowski 2), Gyurcso 3 (83. Ciftci) – Frączczak 3