Sport piłka nożna ekstraklasa Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:3. Popis mistrza Polski

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:3. Popis mistrza Polski

15.08.2014, godz. 22:33
Michał Żyro, Jonatan Starus, Legia - Jagiellonia
Michał Żyro i Jonatan Starus foto:

Rozpędzona Legia Warszawa nie dała żadnych szans Jagiellonii Białystok, wygrywając na wyjeździe 3:0. Podopieczni Henninga Berga przyjechali jak po swoje. Nie musieli wspinać się na wyżyny, żeby wyjechać z kompletem punktów. W końcówce mieli na dodatek ułatwione zadanie.

Legioniści mieli do wyrównania pewne rachunki. Wiosną "Jaga" dostała walkowera za mecz przy Łazienkowskiej po tym, jak kibice "Wojskowych" wywołali zamieszki na trybunach, co doprowadziło do przerwania zawodów. Rewanż udał im się w stu procentach!

Legia Warszawa wróci do Ligi Mistrzów?! Wiadomo, kiedy wyrok CAS

Najwięcej powodów do zadowolenia mógł mieć Michał Kucharczył. W Białymstoku przypadło mu rozegrać 100. mecz w Ekstraklasie. Uczcił go zdobyciem gola na 3:0. To jego 20. bramka w lidze.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:3 (0:2)
Żyro 14, Radović 25, Kucharczyk 84

Jagiellonia: Jakub Słowik - Filip Modelski (52. Radosław Jasiński), Martin Baran, Marek Wasiluk, Jonatan Straus (46. Taras Romanczuk) - Przemysław Frankowski (63. Nika Dzalamidze), Rafał Grzyb, Michał Pazdan, Patryk Tuszyński, Maciej Gajos - Mateusz Piątkowski

Legia: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Tomasz Brzyski - Michał Żyro (46. Michał Kucharczyk), Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Miroslav Radović (46. Ondrej Duda), Jakub Kosecki (79. Helio Pinto) - Marek Saganowski

Żółte kartki: Gajos, Baran, Wasiluk, Frankowski - Rzeźniczak, Kosecki, Vrdoljak, Astiz
Czerwona kartka: Wasiluk (78, za drugą żółtą)

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail

93'

KONIEC MECZU! Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:3!

90'

90'

Sędzia doliczył trzy minuty.

87'

Jaki zgrywus ;)

86'

Vrdoljak dostał żółtą kartkę za krytykowanie sędziego...

85'

GOOOOOOL! Goście prowadzą 3:0, dzięki bramce Kucharczyka! Ten wykorzystał dośrodkowanie Brozia i szczupakiem pokonał Słowika! Pięknie uczcił swój 100. występ w Ekstraklasie.

82'

Słowik musiał się trochę napracować, bo na przestrzeni kilkunastu sekund wygrał najpierw pojedynek sam na sam z Kucharczykiem, żeby za moment obronić strzał Brzyskiego z kilkunastu metrów.

79'

Trener Berg postanowił dokonać roszady w składzie. Pinto zastąpił Koseckiego.

78'

Wasiluk obejrzał drugą żółtą kartkę, więc w konsekwencji czerwoną! "Jaga" będzie kończyła mecz w dziesiątkę.

76'

Co za pudło Tuszyńskiego! Pięć metrów do bramki, strzał głową i... słupek!

76'

73'

Bardzo dobra interwencja Barana! W ostatniej chwili ściągnął piłkę z głowy Kucharczykowi po dośrodkowaniu Brozia.

71'

Błąd Kuciaka, który minął się z piłką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale bramkarz Legii w porę się zrehabilitował.

66'

W drugiej połowie jesteśmy, jak na razie, świadkami nudnego widowiska. Jagiellonia nie umie, Legii już nie bardzo się chce...

65'

Dzalamidze w miejsce Frankowskiego.

62'

Frankowski zbyt ostro zaatakował Kucharczyka i słusznie otrzymał żółtą kartkę.

56'

Niezły strzał Gajosa z około 20 metrów z rzutu wolnego, ale minimalnie niecelny.

54'

Wasiluk otrzymuje żółta kartkę za ostry faul na Koseckim.

52'

Boisko opuszcza Modelski, w jego miejsce wchodzi Jasiński.

51'

Początek drugiej połowy dla Legii, ale mistrzowie Polski atakują raczej spokojnie.

50'

46'

Zmiana w Jagiellonii: Romańczuk za Strausa. Dwie zmiany w Legii: Kucharczyk i Duda za Radovicia i Żyrę.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

45'

Koniec pierwszej połowy spotkania. Jagiellonia - Legia 0:2 po pierwszych 45 minutach.

44'

Radović do Saganowskiego, ten do Koseckiego i.... niecelny strzał z 10 metrów.

41'

Dominacja podpiecznych Henninga Berga w dzisiejszym spotkaniu jest niepodważalna. Jak to się przełoży na wynik?

39'

Tym razem próbowął Żyro, ale po jego strzale z 15 metrów piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Jagiellonii.

36'

Jagiellonia ruszyła nieco odważniej do przodu, ale piłkarzom z Białegostoku zdecydowanie brakuje precyzji.

30'

Piątkowski sam na sam z Kuciakiem, ale bramkarz Legii górą! Zaskakująca akcja gospodarzy. Może jeszcze mecz się odwróci?

27'

26'

To może być rzeź niewiniątek. Kolejna akcja Legii, strzał Koseckiego i tylko znakomita interwencja Słowika ratuje Jagiellonię przed utratą kolejnej bramki.

25'

GOOOOOOOOOL! 2:0 dla Legii! Radović nie daje szans Słowikowi, strzelając gola głową po dośrodkowaniu Brzyskiego!

20'

W zamieszaniu podbramkowym piłkę przejął Saganowski, ale jego strzał znakomicie obronił Słowik.

19'

Ups... :)

17'

Legia ma coraz większą przewagę. Gospodarze na razie bezradni.

14'

GOOOOL! Rehabilitacja Żyry za fatalne pudło sprzed kilku minut! Kosecki urwał się na lewym skrzydle i dograł płasko w pole karne. Żyro z bliska nie daje szans Słowikowi!

10'

Szansa dla Legii! Dogranie Koseckiego do Żyry, który pudłuje z kilku metrów mając przed sobą pustą bramkę! Jak on to zrobił?

8'

Piłarze obu drużyn od początku narzucili wysokie tempo. Może być dzisiaj ciekawie.

5'

Niezła akcja Legii zwieńczona niecelnym strzałem Radovicia.

4'

Kuciak broni strzał Piątkowskiego z dystansu.

20:33

Hmm, ciekawe spostrzeżenie.

1'

ZACZYNAMY!

20:31

Dzisiejszy mecz z trybun będzie oglądał selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka.

20:17

W poprzedniej kolejce Legia wygrała z Górnikiem Łęczna 5:0, natomiast Jagiellonia zdecydowanie przegrała z z Górnikiem Zabrze 0:3.