Prejuce Nakoulma, Górnik Zabrze

Autor: archiwum se.pl

Jagiellonia - Górnik. Nakoulma dusił Aleksisa! Czy słusznie?!

2013-10-26 11:58

Takiej awantury w tym sezonie w Ekstraklasie jeszcze nie było! W końcówce meczu Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze (0:1) gwiazdor Ślązaków Prejuce Nakoulma (26 l.) chciał udusić pomocnika gospodarzy Aleksisa Norambuenę (29 l.). A potem za klapy chwycili się niemal wszyscy zawodnicy obu drużyn.

- Sędzia się pogubił. Zupełnie nie panował nad tym, co się dzieje na boisku. Czerwoną kartkę powinien dostać Norambuena, a nie Prejuce - mówił po spotkaniu zdenerwowany strzelec zwycięskiego gola dla zabrzan Mateusz Zachara (23 l.). Było to jego już szóste trafienie tej jesieni.

Przeczytaj również: Gran Derbi 2013! Barcelona - Real live! Dzień na żywo z El Clasico!

Gdyby Aleksis Norambuena chciał zmienić zawód i postawić na aktorstwo, nie miałby problemów z angażem w Hollywood. W 90. minucie meczu z Górnikiem odstawił komedię, która przejdzie do historii polskiej ligi. Najpierw brutalnie skosił Prejuce'a Nakoulmę, a potem - kiedy poszkodowany reprezentant Burkina Faso złapał go za szyję - upadł jak porażony piorunem. Bezndziejnie dysponowany sędzia tego spotkania Paweł Pskit (33 l.) czerwoną kartką ukarał nie sprawcę, a ofiarę - Nakoulmę. I wtedy zawrzało. Do gardeł skoczyli sobie piłkarze obu drużyn. Adam Nawałka (56 l.), który ponoć za kilka dni Górnika zamieni na reprezentację Polski, miał wielkie problemy z utemperowaniem swoich podopiecznych. Dopiero po kilku minutach przepychanek gracze obu ekip dali sobie spokój.

Jagiellonia - Górnik 0:1

0:1 Zachara 65. min

Sędziował: Paweł Pskit 2. Widzów: 4357

Jagiellonia: Baran 3 - Waszkiewicz 3, Ukah 3, Pazdan 3, Popchadze 2 - Plizga 2 (68. Drażba), Dźwigała Ż 2 (81. Gajos), Norambuena Ż 2, Quintana 2 (70. Balaj), Dżalanidze ŻŻ Cz. 0, Piątkowski 2.

Górnik: Steinbors 4 - Olkowski 3, Pandża 2 (74. Iwan), Łukasiewicz Ż 2 (46. Gancarczyk 3), Kosznik Ż 2 - Nakoulma Cz. 0, Mączyński 3 (87. Łuczak), Sobolewski 3, Przybylski 3, Madej 3 - Zachara 3.