Bartłomiej Dragowski, Jagiellonia Białystok

Autor: CYFRASPORT Bartłomiej Dragowski, Jagiellonia Białystok

Jagiellonia - Śląsk: Remis w Białymstoku. Jaga wciąż na podium!

2015-05-09 11:14

W spotkaniu 31. kolejki Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała u siebie ze Śląskiem Wrocław 1:1. Dzięki temu gospodarze utrzymali dwupunktową przewagę nad przeciwnikiem i jednocześnie trzecie miejsce w tabeli.

Śląsk potrzebował zwycięstwa w Białymstoku, aby awansować na trzecie miejsce w tabeli i od początky było widać, że bardzo im na tym zależy. Wrocławianie przeważali, ale niewiele z tego wynikało. Mecz ożywił się po przerwie, a fantastyczne otwarcie zaliczyli gospodarze. Już w 46. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Śląska znalazł się Przemysław Frankowski i nie zmarnował okazji.

Legia - Lech. Igor Lewczuk: Nie ma się czym podniecać, to nie jest czas na świętowanie [WIDEO]

Radość Jagiellonii nie trwała jednak długo. W 55. minucie precyzyjne dośrodkowanie Krzysztofa Ostrowskiego wykorzystał Robert Pich i doprowadził do wyrównania. Od tej pory przewagę znów uzyskał Śląsk i podobnie jak w pierwszej połowie, nie potrafił jej wykorzystać.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
Bramki: Frankowski 46  - Pich 55

Jagiellonia: Bartłomiej Drągowski - Filip Modelski, Michał Pazdan, Sebastian Madera, Jonatan Straus - Igors Tarasovs, Łukasz Tymiński (71' Taras Romanczuk), Karol Mackiewicz, Maciej Gajos, Jan Pawłowski (60' Nika Dzalamidze) - Przemysław Frankowski (60' Patryk Tuszyński)

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek - Paweł Zieliński, Tomasz Hołota, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec (71' Dudu Paraiba) - Tom Hateley, Krzysztof Danielewicz Krzysztof Ostrowski (56' Marco Paixao), Robert Pich, Mateusz Machaj (56' Peter Grajciar) - Flavio Paixao

Żółte kartki: Tarasovs - Pawelec, Zieliński, Machaj